En İyi Lazer Epilasyon Cihazları 2023

Lazer Epilasyon Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Lazer epilasyon son yıllarda herkesin evde kendi başına yapabileceği kadar gelişti. Ama bu işlemlerde kullanılan cihazları satın alırken göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar bulunuyor.

 • Cilt ve tüy renk tonun hangi cihaz en iyi
 • Küçük ve büyük alanlarda kullanılabiliyor mu
 • Cihazın kaç atımlık kapasitesi bulunuyor
 • Pil ömrü ne kadar, kablolu mu çalışıyor
 • Diode lazer mi yoksa intense pulsed light (IPL) mi kullanıyor.

Birçok lazer epilasyon cihazı IPL teknolojisi ile çalışır. Bu durumun ortaya çıkarttığı sorun ise atım sayısını doldurduktan sonra o cihazın bir daha çalışmamasıdır. Bu nedenle IPL teknolojisi olan bir cihaz alacaksanız atım sayısının yüksek olmasına dikkat edin.

Hem Diode lazerli hem de IPL teknolojili lazer epilasyon cihazları saç köklerindeki saç renklerini hedefler ve onların tekrar büyümemesi için tasarlanmıştır. Fakat Diode lazerler daha hedef odalı ve daha güçlü iken, IPL teknolojili cihazlar daha az etkili ama daha satın alınabilir fiyatlardadır.

Çoğu cihazın kullanım süresi aylarca hatta yıllarca olabilir. Fakat ortalama olarak bir vücut için gerekli atım sayısı şu şekildedir. (Kişiden kişiye değişebilir.)

Yüz: 25 atım

Koltuk altı: 100 atım

Bikini bölgesi: 200 Atım

Üst bacak: 600 atım

Alt bacak: 600 atım

Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü?

Lazer epilasyon size uzun süreli bir rahatlama ve konfor sunabilir. Fakat sonuçlar kalıcı değildir. Bu nedenle ara ara tedavinin tekrarlanması gereklidir.

Ev mi yoksa Klinik mi?

Eskiden olsa illa ki bir klinikte yapılmalı diyebilirdik. Fakat yeni gelişen teknolojiler sayesinde bu işlemi evde yapmanız hem zaman hem de para tasarrufu sağlıyor. Evde bu süreci yaşamanın verdiği konfor da extrası.

Fakat her ne kadar bu teknoloji her geçen gün gelişse de istediğiniz sonuca hemen ulaşamayabilirsiniz. Her cihaz her cilt tonunda aynı sonuçları vermeyebilir. Bu nedenle aldığınız cihazın özelliklerine dikkat etmelisiniz.

En iyi sonuçlar, riskler ve güvenli kullanım

Lazer epilasyon cihazlarını kullanan kişilerin oldukça dikkatli olması gerekiyor. Bu cihazları kullanmadan önce kullanım kılavuzlarını çok dikkatli bir şekilde okumalısınız. Ayrıca işlem sonrası bakım önerilerini eksiksiz yerine getirmelisiniz. Ayrıca bu cihazları dövmeli, hasar görmüş ya da yanık tenli bölgelerde kullanmaktan sakınmalısınız.

Her lazer epilasyon cihazı mutlak güvenlikle çalışmıyor. Birçok cihaz cilt renk tonu ile kıl renk tonunu ayrıt ederek çalışır. Eğer farkı ayırt edemiyorsa, cihaz kıl ya da tüyden ziyade cildi hedef alır ve onu yakar. Bu nedenle bu cihazların kullanımı tüm cilt tipleri için uygun değildir. Size tavsiyemiz küçük bir alanda deneme yapmanız. Eğer bir sorun yaşamıyorsanız devam edebilirsiniz.

En iyi Sonuç Nasıl Alınır

Bu cihazlardan en iyi sonucu alabilmek için uygulama yapılacak bölgeyi traş etmeniz, temizlemeniz ve kurulamanız gerekiyor. En iyi sonuçları alabilmek için en yüksek güvenlik ayarlarını yapmalısınız. Genelde bir kişinin cildi ne kadar koyu ise o kadar düşük ayarda kullanılması gerekir. Yüksek ayarlar daha acı verici olabilir.

Vücudun tüm bölgelerinde kullanılabilir mi?

Her cihaz yüz, göz çevresi ve bikini bölgesi gibi hassas bölgelerde kullanıma uygun değildir. Bu nedenle eğer bu bölgelerde işlem yapmak istiyorsanız alacağınız cihazın buna uygun olduğundan emin olmalısınız.

Yan etkileri olabilir mi

Lazer epilasyonun yan etkileri olabilir.

 • Yanıklar
 • Su toplama
 • Kabarma
 • Ağrı
 • Cilt renginde değişim
 • Yaralar

Bu gibi yan etkilerin oluşmaması için sizin cilt ve tüy yapınıza uygun kaliteli bir cihaz seçmelisiniz. Ayrıca kullanım kılavuzlarını dikkatlice okumalı ve işlem sonrası bakımlarınızı ihmal etmemelisiniz.

İşlem sonrası bir süre güneş ışığından uzak kalmalısınız. Nemlendirici ve güneş kremi kullanmalısınız. Ayrıca işlem yaptığınız yerleri kapatan kıyafetler kullanmalısınız.

Farklı Kullanımlar İçin En iyi Lazer Epilasyon Cihazları

Lazer epilasyon cihazları farklı model ve fiyatları ile karşımıza çıkıyor. Biz sizler için farklı kullanımları ve fiyat seçeneklerini göz önünde bulundurarak kısa bir liste hazırladık.

Genel olarak en iyisi: Tria 4X Lazer Epilasyon Cihazı

Fiyat: 6.990 TL

Atım sayısı: 900.000 Atım

Uygun olduğu cilt tonu: Açık-Orta

Uygun olduğu tüy tonu: açık kahverengi-siyah

Kullanım alanı: Tüm vücut

FDA onayı: Evet

Bu lazer epilasyon cihazı birçok klinik tarafında da kullanılan diode lazer teknolojisini kullanmaktadır.

Sahip olduğu LED ekran sayesinde size kullanım boyunca rehberlik eder ve ne kadar pil ömrü kaldığını size bildirir.

Eğer güvenli kullanım modunu açarsanız Tria Lazer Epilasyon 4X cildinizin ve tüylerinizin renk tonunu belirleyerek güvenli kullanım için otonom olarak ayarları yapar. Yüksek ayarlar daha acı verir ve daha etkilidir ama her cilt tonu için uygun değildir. Bu nedenle güvenli modta çalıştırmak iyi bir seçenek olarak düşünülebilir.

Ürünün Türkiye’de 24 ay garantisi bulunmaktadır.

Avantajları

 • Diode lazer teknolojisi ile donatılmış olması
 • Size kullanımınız boyunca rehberlik eden LED ekrana sahip olması
 • Güvenli kullanım için hali hazırda içinde bulunan güvenlik özellikleri

Dezavantajları

 • 30 dakika kullanım sunan pil kapasitesi.

En iyi fiyatı bulmak için TIKLAYINIZ.

En Ucuz Seyahat Dostu: Silk’n Glide

Fiyat: 898 TL

Atım sayısı: 50.000 Atım

Uygun olduğu cilt tonu: Açık-Orta (Koyu renk tenlerde de kullanılabilir)

Uygun olduğu tüy tonu: açık kahverengi-siyah

Kullanım alanı: Tüm vücut

FDA onayı: Evet

Silk’n firması tarafından Türkiye’de satışa sunulan tek ürün. Tüm cilt tiplerinde kullanılabilme özelliği bulunuyor. Bunu yaparken cilt analiz özelliği sayesinde tüm ayarlamaları kendisi otomatik yapabiliyor. Bronzlaşmış tenlerde bile kullanılabiliyor fakat 1. Seviyede kullanmanız gerekecek.

Farklı hızlarda 5 enerji seviyesi bulunuyor. Yüksek enerji daha etkili sonuç verebilir fakat her cilt rengi için uygun olmayabilir. Bunun sonucunda da istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir.

Cilt üzerinde kaydırarak uygulama yapabilme teknolojisi olan HPL teknolojisine sahip.

Ürünün Türkiye’de 24 ay garantisi bulunmaktadır.

Avantajları

 • Seyahat için dizayn edilmiş olması.
 • HPL teknolojisi sayesinde kaydırarak kullanabilme
 • Güvenli kullanım için halihazırda içinde bulunan güvenlik özellikleri
 • Kablolu olması dolayısıyla pil bitme derdi olmaması
 • Uygun fiyatı

Dezavantajları

 • 000 atım ömrü olması
 • Prizle çalışması
 • Akıllı telefon takip olmaması

En iyi fiyatı bulmak için TIKLAYINIZ.

En İyi ve Pahalısı: Braun Silk-expert Pro 5

Fiyat: 14.099TL

Atım sayısı: 400.000 Atım

Uygun olduğu cilt tonu: Açık-Orta (Koyu renk tenlerde de kullanılabilir)

Uygun olduğu tüy tonu: açık kahverengi-siyah

Kullanım alanı: Tüm vücut

FDA onayı: Evet

Silk-Epil Pro 5, Braun firmasının lazer epilasyon alanında amiral gemisi olarak karşımıza çıkıyor. Kutu içerisinde 2 adet hassas başlık ve 2 adet geniş başlığın yanı sıra Venüs Swirl tıraş bıçağı ve 1 adet taşıma çantası bulunuyor.

Braun firması bu ürünlerinde oldukça iddialı. Öyle ki bu cihazı tüy alma cihazı olarak tanımlamıyorlar. Bu ürün 12 haftalık bakımdan sonra tüylerde %74 azalmayı vaat ediyor. Tabi bu durum kişiden kişiye göre değişebilir.

Sahip olduğu Skin Pro 2.0(SensoAdaptTM) sensörü ile cilt rendine otomatik uyum sağlıyor. Böylelikle cildinize zarar vermeden hızlı ve etkili sonuçlar almanızı sağlıyor. 2 hassas modu bulunuyor. Ayrıca dakikada 125 atım yapma imkanı tanıyor. Bu sayı rakiplerine göre oldukça iyi sayılır.

Kaydırarak kullanma sayesinde daha etkili sonuçlar almanızı vaat ediyor. UV (ultra viole) koruması ile de cildiniz için gerekli güvenlik önlemlerini alıyor.

Ürünün Türkiye’de 24 ay garantisi bulunmaktadır.

Avantajlar

 • Hafif ve şık tasarım
 • UV koruma sensörü
 • 2 farklı hassas bölge başlığı
 • Skin Pro 2.0 sensör

Dezavantajlar

 • Rakiplerine oranla oldukça pahalı
 • 3 farklı kademesi bulunuyor.

En iyi fiyatı bulmak için TIKLAYINIZ.

En Ergonomik ve Yenilikçi: Robx Yeni Nesil A2024

Fiyat: 6.802 TL

Atım sayısı: 990.000 Atım

Uygun olduğu cilt tonu: Açık-Orta (Koyu renk tenlerde de kullanılabilir)

Uygun olduğu tüy tonu: Açık kahverengi-siyah

Kullanım alanı: Tüm vücut

FDA onayı: Evet

Robx firmasının yeni nesil lazer epilasyon cihazı olarak piyasaya sürdüğü A2024 sahip olduğu teknoloji ve tasarımla rakiplerinden ayrışıyor. Buz Komplex teknolojisi sayesinde buz soğutma sistemi epilasyon sürecinde daha etkili sonuç almanızı sağlıyor. Buz soğutma sistemi hızlı bir şekilde etkisini gösterir ve epilasyon sırasında daha ağrısız bir süreç geçirmenizi sağlar. Ayrıca cildinizin tahriş olmasının da önüne geçer.

Sahip olduğu teknoloji sayesinde kıl ve tüyeler yavaş yavaş küçülür ve doğal oalrak dökülür. Tekrardan büyümelerini engeller.

5 farklı enerji ayarı sayesinde farklı ten ve tüy tipleri için rahatlıkla kullanılabilir. 3 Haftalık kısa bir periyotta bile %93’e kadar azalma sağlar.

Ürünün Türkiye’de 24 ay garantisi bulunmaktadır.

Avantajları

 • 990.000 atım ile en fazla atım
 • Buz soğutma teknolojisi
 • Cilt rengi analizi
 • UV koruma

Dezavantajları

 • Kablolu kullanım

En iyi fiyatı bulmak için TIKLAYINIZ.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir