Instagram Durdu Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram durduruldu hatası çözümü için farklı yöntemler denenebilir. Cihazın ön belleğini temizlemek, uygulama ve yazılım güncellemesi yapmak bu sorunun görülmesini engelleyecektir. Sorunun çözümü için şu adımları takip ederek hızlı sonuç elde etmeye çalışabilirsiniz:

 • Telefondan ayarlar bölümüne giriş yapın.
 • ‘’Uygulamalar’’ başlığına tıklayarak buradaki listeden Instagram’ı bulun.
 • Instagram başlığına tıkladıktan sonra uygulama bilgileri penceresinden işlem yapın.
 • İlgili ekranda yer alan ‘’ön belleği temizle’’ seçeneği ile işlemi tamamlayın.

Bu adımları takip etmenize rağmen aynı sorunu alıyorsanız uygulamanın ve cihazın işletim sisteminin son sürümde olup olmadığını kontrol etmeniz önerilmektedir. Çoğu zaman bu yöntem etkili olsa da Instagram durdu sorunu çözümü için farklı yöntemlere de başvurulması gerekecektir.

Instagram Durdu Sorunu Nedir?

Instagram durduruldu hatası genelde telefon ön belleğinin yetersizliği veya güncelleme yapılmamasından kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. Telefon ön belleğinin fazla kullanıldığı uygulamalar nedeniyle bazı uygulamalar düzgün çalışamayarak bu tr hataları verebilmektedir. Android ve İOS işletim sistemine sahip cihazlarda benzer sorunlar ortaya çıkabilir.

Yaygın olarak Instagram uygulamasında görülse de birçok kullanıcı aynı nedenlere bağlı olarak benzer sorunları diğer uygulamalarda da almaktadır. Instagram sürekli olarak durduruluyor gibi hataların alınması halinde ön bellek temizleme işlemlerinin yapılması en tekili ve pratik yöntem olacaktır. Buna rağmen sorun yaşanmaya devam ediyorsa diğer yöntemleri tercih etmeniz gerekecektir.

Instagram Durdu Hatası Neden Olur?

Uygulama durduruldu hatası Android cihazlarda çok daha yaygın olarak görülmektedir. Bu uygulamalar arasında Instagram ve Chorome ilk sırada yer almaktadır. Durdu hatasının alınmasında temel neden ön bellek yetersizliği olduğu için telefonunun hafızasını ve ön belleğini temizleme işlemleri yapmanız önerilmektedir. Durdu hatasının çözümü için yapacağınız temizleme işlemleri ile büyük oranda çözüm sağlanacaktır.

Instagram durdu hatasının ortaya çıkmasında şu unsurlar ilk sırada yer alabilir:

 • Uygulama ve cihazın güncel olmaması.
 • Ön belleğin dolu olması,
 • Uygulamadan kaynaklanan sorunlar vb.

Uygulamaların düzgün çalışmamasına ilişkin birçok farklı neden sayılabilir. Bu nedenle Instagram Durdu sorunu çözümü için hangi nedene bağlı olarak sorunu aldığını incelemeniz ve buna göre işlem çözüm yollarını denemeniz tavsiye edilmektedir.

Instagram Geri Bildirim Gerekli Hatası iphone Çözümü Nedir?

Instagram geri bildirim gerekli hatası iphone cihazlarda görülmemektedir. Sunucu kaynaklı olarak zaman zaman bu hata alınsa da Android işletim sistemine sahip telefonlarda daha yaygın olarak görülen hatalar arasında yer almaktadır. İOS işletim sistemine sahip cihazlarda da yine uygulama içinde ön bellek temizleme işlemlerini yaparak olası sorunlara karşı çözüm üretilebilmektedir. Çoğu zaman uygulamalar güncel olmadığı için bu sorun alındığından App Store üzerinden tüm güncellemeleri yaparak olası diğer sorunlara karşı da önlem alınabilir.

Instagram Durduruldu Hatası Android Çözümü Nedir?

Instagram durduruldu hatası çözümü Android cihazlarda kolay bir şekilde çözülebilir. Ön bellek temizleme ve güncelleme yöntemleri işe yaramadığı takdirde Android işletim sistemine sahip cihazlarda GPU’yu kapatma yönteminin de uygulanması mümkündür. Bu yöntem ile de sorun çözülmezse uygulama tercihlerini sıfırlamak da bir çözüm olabilir.

Instagram durdu hatasının çözümü için Android cihazlarda GPU kapatma yöntemi şöyle yapılabilir:

 • ‘’Ayarlar’’ bölümüne girilir.
 • ‘’Telefon Hakkında’’ başlığı seçilir.
 • ‘’MIUI’’ sürümüne bir defa basılır.
 • Hızlı ayarlar geliştirici blokları seçeneğine basılır.
 • Ekranda yer alan GPU çözümleme katmanları etkinleştir uyarası gelir.
 • Söz konusu seçenek kapatılır.
 • Ayarlar bölümünden arama kısmına ‘’GPU’’ veya ‘’GPU Çözümleme’’ yazın. Bunu yaparak hızlı bir şekilde de işlem yapmanız mümkün hale gelir.

Instagram durdu hatası nedeniyle bu yöntemler de işe yaramayabilir. Böyle bir durumda kullanıcıların uygulamaları kaldırıp baştan yüklemeleri de bir çözüm olabilir. Veya cihazı fabrika ayarlarına döndürmek de etkili bir yöntem olacaktır.

Uygulama Tercihlerini Sıfırlama Çözümü Nasıl Yapılır?

Instagram durmaya devam ediyor hatası alan kişiler uygulama tercihlerini de sıfırlama yöntemini kullanabilirler. Bu yöntem kapsamında yine cihazın ‘’Ayarlar’’ bölümüne girdikten sonra ‘’Uygulamalar’’ seçilir. ‘’Uygulamaları Yönet’’ seçeneği ile bu ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç noktanın yanındaki ‘’Uygulama Tercihlerini Sıfırlar’’ seçeneğine tıklanır. Daha sonra ‘’Uygulamaları Sıfırla’’ dedikten sonra işlem tamamlanır. Instagram durdu sorunu çözümü için farklı birçok yöntem uygulanabilir. Bu yöntemler ile çözüm sağlanmazsa cihaza format atmak da gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir