Facebook Hesabıma Giriş Yapamıyorum, Ne Yapmalıyım?

Facebook hesabına giremiyorum diyenler için Facebook tarafından özel destek sayfası ile hizmet verilmektedir. Hesabına giriş yapamayanların hesaplarını kurtarmak, şifre değiştirmek veya eski hesaplarını açmak için farklı yöntemler izlemeleri mümkündür. Kullanıcılar birçok farklı nedene bağlı olarak Facebook hesaplarına giriş yapmıyor olabilirler. Erişim sorunlarının neden yaşandığının belirlenmesinin ardından hızlıca hesap kurtarılabilmektedir.

Facebook hesabına giriş yapamamanın farklı sebepleri olabilir. Bu sebepler arasında şunlar yer almaktadır:

 • Yanlış şifre girmek,
 • Hesabın çalınması,
 • Topluluk kurallarının ihlali nedeniyle Facebook tarafından yapılan kısıtlama,
 • Hesabın silinmiş olması vb.

Facebook hesabıma giriş yapamıyorum diyen kişiler öncelikle şifre sıfırlama işlemlerini tamamları gerekiyor. Daha sonra hala aynı sorunu yaşıyorsa Facebook destek birimi ile görüşebilirler.

Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Facebook’umu bul ile hesabınızı geri almak için farklı birkaç adım izleyebilirsiniz. ‘’Hesabını Bul’’ sayfasından hesaba giriş yaparken sorun yaşayanlar bazı basit yöntemler ile eski hesaplarını alabilmektedir. Facebook arkadaşınızın birinden profildeki ‘’Hakkında’’ kısmına bakarak ‘’İletişim Bilgileri’’ kısmından kayıtlı olan e-posta ya da cep telefonu numaranızı size iletmesini isteyin. Ardından mevcut bilgilere göre eski bir numara veya e-posta ile kayıt olunması durumunda bu yöntem ile çözüm sağlanacaktır.

Farklı bir e-posta, kullanıcı adı veya cep telefonu numarası ile yapılan kayıtlar nedeniyle hesaplara erişim sağlanmıyor olabilir. Yaygın olan bu durumun giderilmesi için hangi kullanıcı bilgileri ile sisteme kayıt olduğunuzu öğrenmeniz tavsiye edilir.

Facebook Hesabı Şifre Yenileme Nasıl Yapılır?

Facebook kurtarma kodu ile giriş veya şifre sıfırlama işlemleri en kısa yoldan hesabınıza ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu aşamadan sonra gerçekleştirmeniz gereken bazı adımlar olacaktır. Bu adımları sizler için derledik.

Facebook giriş ekranına geldikten sonra şifrenizi değiştirmek için izlemeniz gereken adımlar:

 • Facebook giriş ekranına erişim sağlanır.
 • ‘’Şifremi Unuttum’’ seçeneğine tıklanır.
 • ‘’Hesabını Bul’’ ekranında yer alan kutucuğa e – posta veya cep telefonu numarası girilir.
 • Arama sonucuna göre çıkan hesaplardan size ait olanı seçerek işleme devam edebilirsiniz.

Kayıtlı e-posta adresi veya cep telefonuna gelecek onay mesajları ile hesabınızı kurtarabilirsiniz. Bu aşamada yeni şifre oluşturma işlemlerinin yapılması mümkündür. Bu sayede hesabınızı yeniden kurtarabilir ve şifresini unuttuğunuz Facebook hesabınıza erişim sağlamak için dakikalar içinde işlem yapabilirsiniz.

Facebook Giriş Hatası Ne Demek?

Facebook giriş hatası uygulama veya hesabınızdan kaynaklı olarak yaşanabiliyor. Bu hata bazı durumlarda Facebook uygulamasından ve sunucularından kaynaklı olabilmektedir. Ayrıca sizin kendi cihazınızın ya da internet bağlantınızdan kaynaklı olarak da bu sorun yaşanıyor olabilir. Giriş yaparken sorun yaşayan kullanıcıların Facebook uygulamasını en son sürüme güncellemeleri gerekiyor. Bunu gerçekleştirdikten sonra bu şekilde yeniden giriş yapmayı denemeleri önerilmektedir. Facebook hesabıma giriş yapamıyorum diyen kullanıcıların ayrıca bir mobil tarayıcı üzerinden (Safari, Chrome vb.) hesaplarına giriş yapmayı denemeleri de tavsiye edilmektedir.

Giriş Yapılmayan Eski Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Eski Facebook hesabıma erişemiyorum sorunu ile karşılaşanların bu sorunun çözümü için giriş yapmadıkları eski bir Facebook hesabını geri almak için belirlenen adımları izlemeleri gerekmektedir.

Giriş yapmadığınız eski Facebook hesabını geri almak için şu adımları izlemeniz mümkündür:

 • Geri almak istediğiniz hesabın profiline giriş yapın.
 • Kapak fotoğrafı altında yer alan ‘’…’’ (üç nokta) simgesine tıklayın.
 • ‘’Destek Bul veya Profili Şikayet Et’’ seçeneğine tıklayın.
 • ‘’Başka Bir Şey’’ seçeneği ile diğer adımları takip edin.
 • ‘’Bu hesabı Geri Al’’ sayfasından işlemi tamamlayın.

Eski Facebook hesabını bulmak için ayrıca ‘’Şifremi Unuttum’’ seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu seçenek ile platforma kayıt olduğunuz e-posta veya cep telefonu numarasını girerek mevcut hesapların görüntülenmesi sağlanmaktadır.

Facebook ile Nasıl İletişim Kurulur?

Telefondan Facebook’a giremiyorum diyenlerin tüm yöntemleri denemesine rağmen bir sonuç alamayabilir. Böyle bir durum halinde ‘’Yardım Merkezi’’ üzerinde yer alan mevcut iletişim kanalları kullanılabilir. Bu iletişim kanalları ile yardım talep etmek de mümkündür. Facebook ile doğrudan iletişim kurma gibi bir şans bulunmamaktadır. Yardım merkezine erişim sağladıktan sonra buradaki yer alan ilgili kategori ile yaşadığınız soruna çözüm bulabilirsiniz.

Facebook ile doğrudan iletişim şansı yoktur. Bu nedenle hesabınızı kurtarmak için Facebook tarafından belirlenen hızlı çözümlerden yararlanmanız gerekecektir. Facebook hesabıma giriş yapamıyorum sorunu yaşayanların bu ekranda yer alan hızlı çözüm önerilerinden yararlanarak işlem yapmaları mümkündür. Bu yardım ekranı kısa sürede sonuç almanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir