Burçlara Göre Olası Hastalıklar

Astroloji sadece kişilerin temel karakteristik özelliklerini yansıtmaz. Burçlar, gezegenler ve evler bazı organları temsil eder ve dolayısıyla astroloji ile sağlık arasında yakın ilişki vardır.

Sadece güneş burcunuza bakarak hastalık olasılığı verilemediği gibi burçların konumlandığı evler ve aldığı açılar bu konuda önemlidir.

Burada yazılanlar genel bilgiler içermektedir. Herkesin natal haritası sahibine özgüdür. Kişisel olarak haritanızı anlamlandırmak için danışmanlık alınız.

@sinnastrology

Koç 

Koç burçları genel olarak baş bölgesinde problem yaşarlar. Baş ağrıları, diş problemleri, migren, çene aşınması en çok şikâyet ettikleri sağlık sorunlarıdır. Ayrıca çok hareketli oldukları için sık sık düşüp yaralanma riskleri vardır.

Koç burcu baş bölgesini yönettiği için baş ağrısı hiçbir zaman eksik olmaz. Koç burcu dengeli beslenmeye çalışır ve bünyesi sağlıklıdır. Vücutları çok fazla adrenalin salgıladığı için hayatı enerji dolu yaşarlar. Bunun sayesinde halsizlik ile ilgili herhangi problem yaşamazlar. Sakarlıklarından dolayı küçük yaralanmalar, çarpmalar (özellikle baş bölgesi) yaşayabilirler. Koç burcu sağlık konusunda endişelenmesi gereken tek şey sinir ve strestir. Eğer bunlara dikkat etmezlerse mideleri rahatsızlanabilir.

Boğa 

Boğa burcu boyun, boğaz bölgesiyle ilişkilendirilir. Boğaz enfeksiyonu, tiroit bezi hastalıkları, boyun tutulması, bademcik iltihabı ve kulak enfeksiyonu gibi problemler yaşayabilirler. Ayrıca boğa burçları kilo almayla ilgili de sorun yaşayabilirler.

Boğa burcu, vücutta boğaz ve ense bölümünü yönetir. Soğuk algınlığına çok çabuk yakalanabilirler. Boğa burcu sağlık konusunu çok fazla dikkate almazsa problemleri çoğalabilir. Troit bezlerinin normal dışı çalışmasından şikayet eder. Bundan dolayı kilo alma olasılıkları yüksektir. Bunu önlemek için diyetisyen eşliğinde beslenmeleri gerekir. Gün içerisinde çok fazla ayakta kalmamaya dikkat etmeli yoksa bacaklarında varisler görülebilir.

İkizler 

İkizler burcu genelde grip, soğuk algınlığı, nezle gibi problemleri sıkça yaşar. Öksürme ve grip gibi şikayetleri neredeyse sürekli olur. Ayrıca uyku problemleri ve sindirim sisteminde problemler de ikizler burcunda sık sık görülür.

İkizler burcu sinir sistemini, kolları, elleri, parmakları ve omuzları yönetir. Yönettiği bölgeler doğrultusunda yakalanacağı hastalıklar aniden kendini gösterebilir. Hastalanmaya en müsait burçlardan biridir. Bu yüzden kendisini korumaya yönelik yöntemler geliştirmesi gerekir. İkizler burcu sağlık konusunda çok fazla şeyden şikayet eder.

Yengeç 

Yengeçler genelde sindirim problemleri yaşarlar. Bağırsak problemleriyle birlikte reflü ve bunlara bağlı olarak kilo problemleri de en çok yaşadıkları sağlık problemlerindendir. Ayrıca depresyona girmeleri de çok kolaydır.

Yengeç Burcu mideyi ve on iki parmak bağırsağını yönetir. Günlük yaşantılarında yediklerine ve içtiklerine oldukça dikkat etmesi gerekir. Aksi takdirde mide de bir sindirim problemi yaşayabilir. Çok çabuk üzüldükleri ve sinir oldukları için bu tarz durumlarda midelerine kramplar girer. Sağlık konusunda dikkatli olan yengeç burçları hayatlarında spora her zaman vakit ayırırlar. Bu yüzden kilo alma problemlerini de ortadan kaldırmış olurlar.

Aslan 

Aslan burcu, kalp, omurga ve sırtı yönetir. Sırt ve kalp rahatsızlıkları yaşarlar. Çarpıntı, kalp krizi ise yaşayabilecekleri en tehlikeli rahatsızlıklardır. Ayrıca sırt ağrıları da sıkça karşılaştıkları bir sağlık problemidir. Aslan burçları kalp hastalıklarından korunmak için olabildiğince az stresli bir hayat yaşamalı, yorulmamalı ve üzülmekten kaçınmalılardır.

Hayatı dolu dolu yaşayan aslan burçları dinlenmek nedir bilmez. Yoğun geçen günlerde kalpleri bu tempoya dayanamayabilir. Olabildiğince sakin bir hayat yaşamaları lazımdır. Oturup kalkarken pozisyonlarına dikkat etmeleri lazım. Aksi takdirde sırt ağrısı çekerler. Aslan burcu sağlığına ne kadar dikkat etse de doktora gitmeyi sevmez. Kontrollerine gitmeyi ihmal etmemesi gerekir.

Başak 

Ülser, kabızlık, alerji gibi şikayetler başak burcuyla ilgilidir. Ayrıca onlar için hastalık hastası demek de yanlış olmaz. Genel olarak bakarsak başak burçlarında en çok görülen sağlık problemleri genelde bağırsak ve midede olur.

Başak burcu, vücutta sinir sistemini ve bağırsakları yönetir. Bu yüzden başak burcu kendisine iki kat daha dikkat etmelidir. Yoğun tempolu geçen günlerinin ardından tek yapmaları gereken kendilerini rahatlatacak yöntemlere başvurmaktır. Başak burcu sağlık konusunda en sıkıntılı burçlardan birisidir. Yedikleri ve içtikleri her şeye neredeyse dikkat etmeleri gerekir. Yoksa sindirim problemi ile karşı karşıya kalırlar.

Terazi 

Genellikle böbrek, sırt ve bel bölgelerinde problemler yaşayan terazi burçları bağırsak ve böbrek problemlerini sıkça yaşarlar. Ayrıca bulaşıcı hastalıklara da çok kolay yakalanırlar ve soğuk algınlığının en sık rastlandığı burç terazi burçlarıdır.

Terazi burcu, vücutta böbrekleri yönetir. Terazi burcu sakinliği seven ve dengeli yaşamanın güzelliğine inan bir burçtur. İçerisinde bulundukları ortam stresli ve dengesiz bir yapıya sahipse, direk kusarlar. Yaşadıkları sinir midelerine vurur. Bu yüzden terazi burcu kendini nerede rahat hissediyorsa orada yaşamaya çalışmalıdır. Yoksa daha ciddi hastalıklar kapısını çalabilir.

Akrep 

Akrep burçları üreme sistemleri ve hormonlarıyla ilgili sıkça problem yaşar. Kasık ağrıları, prostat, rahim ve yumurtalık rahatsızlıkları da sıkça görülür. Diyabet de sıkça rastlanan hastalıklardandır.

Akrep burcu, vücutta üreme organlarını ve mideyi yönetir. Gerekli olan doktor kontrollerine gitmeleri ve titizliklerine önem vermeleri şarttır. Kadın yada erkek fark etmez bu gereksinimleri yerine getirmediği taktirde üreme organlarının olduğu yerlerden mikrop kapabilirler. Akrep burcu sağlığına oldukça güvenen bir burç olsa da zaman zaman mide yanması problemi de yaşayabilir.

Yay 

Yay burçları genellikle kilo ve kalça problemlerinden yakınırlar. Ayrıca diş ve diş eti, karaciğer problemleri de yay burçlarında sıkça görülür. Omurilik rahatsızlıkları konusunda da dikkatli olmaları gerekir.

Yay burcu vücutta, karaciğer, bacaklar ve dişleri yönetir. hareketli bir yapıya sahip olduğu için günlük sporlarını her daim yapmaları gerekir. Dinç olmalarının tek sebebi yaşadıkları hayattan zevk almalarıdır. Bu yüzden yeni bir güne uyanırken kendilerini enerjik hissederler. Yay burcunun sağlık konusunda en dikkat etmesi gereken hususlardan biri sigara kullanmamaktadır. Karaciğeri yönettikleri için çok çabuk hastalanabilirler.

Oğlak 

Oğlaklar genel olarak kemik hastalıklarından şikayet ederler. Özellikle diz ağrıları ve romatizma en çok şikayet ettikleri şeydir. Deri problemleri de sıkça karşılaştıkları problemlerden biridir. Ayrıca kemik hastalıklarına bağlı olarak ortopedik hastalıklar, diş hastalıkları, diz kapağı problemleri yaşayabilirler. Bu hastalıklar sonucunda mide asidi ve benzeri rahatsızlıklar da yaşayabilirler.

Oğlak burcu dişleri ve kemikleri yönetir. Bu yüzden çok fazla kemik ağrıları çekme olasılıkları yüksektir. Oğlak burcu sağlık konusunda gerçekten titiz davranmalıdır kol, bacak kırılması yaşama riskleri yüksektir.

Kova 

Genellikle kanlarının yapısında ortaya çıkan hastalıklardan muzdarip olur kovalar. Dolaşım sistemi problemleri, kramplar, topuk ve bilek rahatsızlıkları, varis ve damar rahatsızlıkları gibi problemler yaşayabilirler.

Kova burcu vücutta dolaşım sistemini ve topuk bölgesini yönetir. Bu kısımlardan çıkan rahatsızlıkların büyük sebebi budur. Kova burcu mide ve bağırsaklarından devamlı sıkıntı yaşayabilir. Bunu önlemek için beslenmesinde dikkat etmesi gereken şeyler vardır. Yağlı, baharatlı ve asitli yiyecek ve içecekleri asla tüketmemesi gerekir. Bol bol yeşillik yemesi onun için iyidir. Kova burcunun sağlık konusunda en şanssız olduğu kısım. Herhangi bir hastalığa yakalandığında tedavisi için ilaç kullanamamasıdır. Kullanmaya çalıştığı andan itibaren midesine kramplar girmeye başlar.

Balık 

Balık burçları sinir sistemleriyle ilgili problemler yaşayabilirler. Buna bağlı olarak reflekslerinde sorunlarla karşılaşırlar. Ayrıca psikolojik rahatsızlıklar da balık burçlarında sıkça görülür. Bazen çok duygusal bazen çok gergin olurlar. Ayrıca sağlığına zarar verecek maddeler kullanmaya da eğilimli olurlar.

Balık burcu vücutta ayakları yönetir. Özellikle ayak bilekleri hassastır. Ayakkabı konusunda rahat olanları tercih ederler. Balık burcu çok fazla yorulduğu zaman ayakları şişer ve ertesi güne kadar o ağrıyı yaşarlar. Aynı zamanda ayaklarında titiz davranmaları gereken yerlerden birisi de tırnaklarıdır. Düzenli bir şekilde bakımını yapmazlar ise batıklar ortaya çıkabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir