En İyi Kablosuz Kulaklıklar 2023

Kablosuz kulaklıklar her geçen gün geliştirilmeye devam ediyor. İngilizcesi True-wireless earbuds olan kulaklıklar herkesin kolayca alabileceği bütçe dostu ürünler olarak da karşımıza çıkıyor. Hatta bazıları çok iyi denilebilecek ses kalitesine de sahip. Öyle ki eğer gerçekten iyi bir ses kalitesi arıyorsanız sizin için bir liste oluşturduk.

Her ne kadar bu liste en iyi kablosuz kulaklıklardan oluşsa da bazı daha düşük bütçe gerektiren kulaklıklardan da listemize ekledik.  Bu nedenle listemizdeki kulaklıkların bir bölümü çok pahalıyken bazıları da herkesin alabileceği kaliteli kulaklıklar olarak gösterilecek.

Kulaklık boyutları neden önemlidir?

Hepsi olmasa da birçok kaliteli kablosuz kulaklık aynı zamanda bazı kulak yapıları için büyük olabiliyor. Fakat en iyi ses kalitesini ve bass performansını alabilmeniz için kulaklığın kulağınıza tam oturması büyük önem taşıyor. Bu nedenle kulağınızın yapısına en uygun kulaklığı bulmanız da kulaklığın ses kalitesi kadar önem taşıyor diyebiliriz. Ürünle birlikte verilen earbuds tips (kulaklık uçları) kulaklığın kulağınıza tam oturmasını sağlayabilir. Hatta bazen farklı bir markanın kulaklık uçlarından satın alarak tam konforu sağlayabilirsiniz. Fakat hiç kimse bu gibi şeylerle uğraşmak istemez. Bu nedenle ürün alırken kulaklıkları denemeyi unutmayın.

En iyi kablosuz kulaklıklar

Bu liste firmaların yeni  ürünleri çıktıkça güncellenecektir.

Bowers & Wilkins PI7 S2

Bowers & Wilkins sahip olduğu muazzam gürültü engelleyici özelliğe sahip PI7 kulaklıklarını bir üst seviyeye çıkarttı. Yeni S2 modeli daha iyi bir batarya süresine sahip ve Bluetooth menzilini 25 metreye kadar çıkarttı. Bu durum bir önceli modelin neredeyse iki katı. Ayrıca bu kulaklık Bowers & Wilkins Müzik uygulamasına da bağlanabiliyor. Böylelikle ayarlar daha kolay bir şekilde yapılıyor.

Orjinaline nazaran çok fazla büyük geliştirme olmasa da, Dual-driver design özelliğine sahip PI7 S2 en iyi ses kalitesine sahip kulaklıklar listesinde kendine yer buluyor. Fiyat olarak biraz pahalı sayılabilecek bu ürün, ses kalitesine önem veren kullanıcılar için tercih sebebi olabilir. Eğer bu fiyat yüksek ama bu marka kablosuz kulaklık istiyorsanız PI5 single-drive design kulaklık alabilirsiniz.

Bose QuietComfort Earbuds 2

Bose’un ikinci nesil QuietComfort Earbuds 2 ürünü bir önceki modelden sadece yüzde 30 daha küçük değil, aynı zamanda şarj kutusu da bir önceki nesilden yüzde 40 daha küçük ve bu sayede cepte taşıma için çok ideal boyutlara indirgenmiş.

Sınıfının en iyi gürültü önleme özelliğine sahip olan Bose QuietComfort Earbuds 2, sesi kulaklarınız için ayarlayan kalibrasyon sistemi olan CustomTune sound calibration özelliği ile de en iyi ses kalitesini sunma iddiasını ortaya koyuyor. Arama cevaplama özelliğinde yapılan iyileştirmeler sayesinde de bir önceki nesilden çok daha kaliteli bir performansa imza atıyor.

Bu yeni nesildeki bir diğer önemli değişiklik ise Earbuds tips (kulaklık uçları). Bose sahip olduğu tek parça StayEar Wing uçlarını değiştirdi. Bunun yerine iki parçalı Fit Kit sistemi kullanmaya başladı. Bu sistem size daha fazla esneklik sağlayan aynı zamanda kulaklıkların kulağınıza tam oturmasını sağlayan üç farklı büyüklük seçeneği sunan bir sistem olarak karşımıza çıkıyor.

Earfun Air S

Earfun Air Pro SV ve Air Pro 2 en mükemmel gürültü engelleyici ve bütçe dostu kablosuz kulaklıklar olara tavsiye ediliyordu. Fakat Earfun Air S bu üç seçenek arasındaki en iyisi olarak görülebilir.

Earfun Air S sahip olduğu multipoint Bluetooth eşleşmesi, son teknoloji Qualcomm QCC3046 çip işlemcisi ve hem Android hem de diğer cihazlar için uygun olan aptX audio codec sistemiyle kendisini ön plana çıkıyor.

Air Pro SV ve Air S aynı 10 mm’lik wool drivers’a sahip. Bu özellik en uygun fiyatlı modelinde bile en iyi ses kalitesini sunuyor. Aynı zamanda telefon konuşması yaparken de en iyi arka plan ses özelliğini sağlıyor. Bu sayede konuşmanızı yaparken arka plan sesler olabildiğince azalıyor. Konuşma kaliteniz artıyor.

Kulaklıkların suya karşı dayanıklıkları da oldukça fazla. IPX5 seviyesinde suya dayanıklılık seviyesine sahip olan kulaklıklar su sıçramalarına karşı dayanıklı.

Şimdi can alıcı noktaya gelelim bu ürünün fiyatı listemizdeki diğer kulaklıklara oranla oldukça makul seviyede diyebiliriz.

Apple AirPods Pro 2

Apple tarafından kullanıcılara sunulan yeni AirPods Pro Apple tarafından geliştirilen son teknoloji H2 çipiyle ön plana çıkıyor. Bu çip sayesinde daha fazla işlem gücüne sahip olan kulaklıklar aynı zamanda enerjiyi de daha az kullanarak tasarruf sağlıyor.

AirPods Pro 2 yeni low-distortion drivers özelliği ile birleşen yeni çipi ile harika ses kalitesine, derinliğine sahip oluyor. Temiz ve kaliteli bir ses deneyimi için tercih edilecek kulaklıklardan biri olarak görebiliriz.

Gürültü önleyici sistemi bir önceki versiyona göre neredeyse iki kat daha iyi performans sunuyor. Buna ek olarak fazladan bir saat performans sunması da kullanıcıları mutlu edecek. Gürültü önleyici sisteminin açıkken yaklaşık 5-6 saatlik performans sunuyor. Bunlara ek olarak kulaklık şarj kutusundaki hoparlör ile kulaklıklarınızı bulmanız daha kolay hale geliyor. Find My uygulaması ile kulaklıklarınızın yerini tespit etmeniz artık çok kolay.

Samsung Galaxy Buds 2 Pro

Samsung firması tarafından geliştirilen son kulaklık modeli olan Buds 2 Pro geliştirilmiş gürültü önleme sistemi ve çok iyi seviyede diyebileceğimiz ses kalitesiyle rakiplerine kafa tutuyor. Buds 2 Pro aynı zamanda arama cevaplama kalitesinde de beklentilerin üstünde performans gösteriyor. Eğer kullandığınız telefonunuz da bir Galaxy serisine aitse yapacağınız ayarlamalarla performansı daha da üste çekebiliyorsunuz.

Ses kalitesindeki artışın yanı sıra Buds 2 Pro’da yapılan en önemli geliştirme boyutlarında oldu.  Yeni dizaynı ve boyutları ile tüketicilerin ilgisini çekeceğinden eminiz. Bu yeni dizayn ve küçültülmüş boyutları ile kulaklara daha iyi oturuyor ve bu sayede performans daha da artıyor. Fiyatları diğer rakiplerinden oldukça düşük olan Buds 2 Pro, performans açısından ise onlara yakın bir seviyeye çıkmış diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir