En İyi Şarjlı Dik Süpürgeler 2023

Şarjlı dik süpürgeler ev işlerini çok daha kolay bir hale getiriyor. Öyle ki her geçen gün daha fazla tercih edildiği görülüyor. Bu duruma neden olan en büyük etmen ise teknolojinin gelişmesiyle beraber daha yüksek emiş gücü ve daha uzun süre çalışma sağlayan bataryaların ortaya çıkmasıdır.

Ev süpürme işi her ne kadar kolay gibi görünse de oldukça zahmetli bir iştir. Elektrikli süpürgenizin kablolu olması da bu zor görevi daha da zorlaştırıyor. Şarjlı süpürgelerin hafifliği, kullanım kolaylığı ve alternatif modlarının yanı sıra yüksek emiş güçleri sayesinde halılarda, halıflekslerde ve sert zeminlerde ortaya koyduğu performans her geçen gün artıyor.

Neden Şarjlı Süpürge?

Bu süpürgeler hem halı hem de sert zeminler için dizayn edilen bu hafif süpürgeler farklı yüzeylerin temizlenmesinde avantajlar sağlıyor. Ayrıca şarjlı süpürgeler, kablolu bir süpürgenin verdiği performans, emiş gücü ve temizleme kapasitesini de bizlere sunuyor. Çok yönlü olarak tasarlanmış olan bu süpürgeler her tür yüzeyde en iyi performansı veriyor.

Şarjlı süpürgeler giderek popüler olunca, her firma kendi şarjlı süpürgesini tasarladı ve tüketicilerin beğenisine sundu. Bu nedenle bu ürünü almak isteyen tüketicilerin de tercihleri zorlaşıyor. Bu yazımızda sizler için birçok firmanın ürettiği şarjlı süpürgeleri inceledik.

Hangi Şarjlı Dik Süpürgeyi Almalıyım?

Şarjlı süpürgelerin geniş bir yelpazesi bulunuyor. Bazı ürünler daha teknolojik faydalar sağlarken bazıları ise fiyatıyla tüketiciye ulaşmaya çalışıyor. Yazımızda en pahalı şarjlı süpürgeden en ucuzuna kadar farklı segmentlerdeki ürünleri sizlerle buluşturacağız.

Dyson V15 Detect (En pahalı)

Şimdiye kadar adını duymadıysanız, şarjlı dik süpürgelerin kralıyla sizleri tanıştıralım. Dyson firmasının bu alandaki amiral gemisi olarak satışa sunulan V15 Detect, rakipleriyle karşılaştırıldığında oldukça yüksek bir fiyata sahip.

Bu şarjlı süpürge sadece bu alandaki rakipleriyle yarışmakla kalmıyor, aynı zamanda bir önceki nesil Dyson V11 ile de rekabete girmiş görünüyor. V15 Detect, bu alandaki bir önceki şampiyon V11’den çok daha fazla emiş gücüne sahip. Ayrıca temizleme kabiliyeti de diğer tüm süpürgelerden daha fazla. Yapılan testlerde çeşitli yüzeylerde yapılan testlerde ortalama yüzde 92 başarı sağlamış.

Dyson V15 Detect sadece temizleme gücüyle görücüye çıkmıyor. Buna ek olarak sert zeminlerde görünmeyen tozları açığa çıkartan bir teknolojiye sahip. Sahip olduğu Piezo sensörü sayesinde toz partiküllerini sayar ve büyüklüklerini ölçer. Yaptığı ölçümlere göre emiş gücünü otomatik arttırır ya da azaltır.

Üstünde bulunan LCD ekran ile tüm süreci size sunar. Neleri yakaladığını, ne kadar şarjı kaldığı, hangi güç modunda çalıştığı, bakım uyarıları ve anlık çalışma süresi gibi farklı bilgileri görebilir ve buna göre temizliğinizi planlayabilirsiniz.

Farklı çalışma modları ile daha kolay temizlik

V15 Detect, 3 farklı güç moduyla karşımıza çıkıyor. Akıllı Auto mod, sadece ihtiyaç olduğunda emiş gücünü arttıran bir mod. Bu mod süpürdüğünüz zemini de tanıyarak ona göre emiş gücü uyguluyor. Eco mod ise kapsamlı temizliklerde uzun süre performans elde etmenizi sağlıyor. Boost modu ise kısa süreli yoğun temizlikler için tasarlanmış.

Evcil hayvanı olan kişilerin kurtarıcısı olabilir

Bunca özelliğe ek olarak, ekleyebileceğimiz birçok özellik var. Bunların yanı sıra, uzun saçlar ve evcil hayvan tüylerini toplayan Anti-tangle özelliği evcil hayvanı olanlar için kurtarıcı olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca ışıklı temizleme başlığı, tak çıkar bataryası, kolay bakım yapılabilir fırçaları gibi temel özelliklerdir. Bu özellikler çok fazla önemsenmese de kullanışlılık için dikkat edilmesi gereken özellikler olarak görmekteyiz.

Kısaca özetlemek gerekirse, Dyson V15 Detect bu alandaki en iyi şarjlı süpürge namını sonuna kadar hak ediyor. Eğer bütçe sıkıntınız yoksa bu ürünü tercih etmenizi tavsiye edebiliriz.

Farklı firmaların karşılaştırmalı fiyatlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Philips SpeedPro Max Aqua 8000

Philips firmasının tecrübesine güvenerek bile bu ürünün tercih edilmesi olasıdır. SpeedPro’nun özelliklerini incelediğimizde gerçekten ne kadar  teknolojik bir ürünü bize sunduklarını görüyoruz.

Hem süpürge hem paspas

Bu süpürgede ilk dikkatimizi çeken özellik 360 derece çekim gücü ve süpürdükten sonra mikrofiber bez ile ıslak temizleme yapması. Evet doğru okudunuz bu ürün ile süpürgenizi ileri geri hareket ettirirken her yönden tozu toplayabiliyor. Tozu aldıktan sonra ise ıslak silme işlemine geçiyor. Yüzeylerdeki yapışkan tozları ve lekeleri temizlemek için tasarlanmış bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Derinlemesine temizlik

Süpürgenin temizleme etkisini daha güçlü hale getiren ise PowerCyclone 8 teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde süpürge yüksek emiş gücü elde ediyor ve derinlemesine temizlik yapabiliyor. Özellikle uzun tüylü halılarda son derece etkili olmasını sağlıyor. SpeedPro, 25 V lityum pile sahiptir. Bu batarya gücü Eco modda 65 dakika, normal modda 30 dakika ve turbo modda 21 dakika çalışmasını sağlıyor. Pil gücünü, süpürgenin sahip olduğu ekrandan takip edebilirsiniz. Sahip olduğu akıllı dijital ekran pil günün yanı sıra emiş gücünü, modunu ve bakım zamanını da size bildirir. Bu da büyük bir kullanım kolaylığı sağlar.

Farklı yüzeyler için farklı aparatlarla kullanılabilen bu ürünün özellikleri bakımından üst düzey olduğunu söyleyebiliriz.

Farklı firmaların karşılaştırmalı fiyatlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Tefal TY9679 X-Force Flex 8.60 Bataryalı Kablosuz Dikey Şarjlı Süpürge

Tefal firması tarafından tasarlanan şarjı süpürge birçok açıdan tüketicilerin istek ve beklentilerini karşılayacak gibi görünüyor. Özellikle teknolojik açıdan üst düzey performans sergilediğini söylemek gerek.

Temizlik işiniz yarım kalmasın

Tefal X-Force Flex 8.60 üstün emiş gücü ile mükemmele yakın bir temizlik vadediyor. Güçlü motoru sayesinde sert zeminlerdeki ya da halılardaki tozları ortadan kaldırıyor. Sahip olduğu batarya tam dolu olduğunda 35 dakikalık bir performans sunuyor. Fakat bataryanın tak-çıkar özelliği sayesinde yedek batarya ile süreyi uzatabilirsiniz.

Ergonomik olarak kullanıcı dostu olması istenen süpürge özellikle mobilya altlarına daha kolay erişebilmesi için tasarlanmıştır. Flex özelliği sayesinde süpürgeniz tam 4 katına kadar uzayabiliyor ve mobilya altındaki tozları kolayca temizleyebiliyor. Süpürge başlığındaki Power LED Vision başlığı ile karanlık yerleri süpürmek de giderek kolaylaşıyor.

Kendi ayakları üstünde durabilen bir süpürge

Tefal’in kullanıcılara sunduğu bir diğer özellik ise Stop and Go özelliği. Bu özellik sayesinde süpürgeniz kendi başına ayakta durabiliyor. Temizlik sırasında bir mola vermek isteseniz süpürgenizi bırakıp gitmeniz yeterli. O kendi başının çaresine bakabiliyor.

Tefal firmasının patentine sahip olduğu Boost tetiği ile fazla güce ihtiyacınız olduğunda bu tetiği çekmeniz yeterli olacaktır. Size sağladığı güç ile çok kolay bir temizlik yapabilirsiniz. Ayrıca hava filtreleme sistemi ile mükemmele yakın bir filtreleme sağlar. Bu filtreleme ile tüm toz ve küçük parçacıkları yakalayıp, saf havayı ortama veriyor.

Evcil hayvan dostu bir süpürge

Tefal evcil hayvan sahiplerini de unutmamış. Özellikle küçük dostlarımızın ortama bıraktığı kıl ve tüyleri en kolay şekilde temizlemesi için Elektro fırça geliştirilmiştir. Bunun yanı sıra Easy Brush döşeme fırçası ile tüm zeminleri en iyi şekilde temizler. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra bakımı da çok kolaydır.

Özetlemek gerekirse Tefal hem fiyatıyla hem de özellikleriyle tercih edilebilecek bir üründür.

Farklı firmaların karşılaştırmalı fiyatlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Xiomi Mi G10 Dikey Süpürge

Xiomi  firmasının en son modellerinden olan Mi G10 sahip olduğu yüksek hızlı dijital motoru ile temizlik işinizi kolaylaştırıyor. Çok güçlü motora sahip olmasına rağmen uzun süren bir performansı da bulunuyor. Sahip olduğu yeni pil teknolojisi ile 65 dakikalık bir temizleme süresini sizlere sunan Xiomi, değiştirilebilir pil özelliği ile de daha uzun süreler çalışabilmenize olanak sağlıyor.

Teknolojisi ile kendinden söz ettiren bir ürün

HD TFT renkli ekran ile süpürgenizin tüm özelliklerinin yanı sıra anlık olarak temizleme durumunu, pil durumunu, hangi modda çalıştığını da takip edebilirsiniz.

Temizlik konusunda oldukça iddialı olan Xiomi firması bu süpügesinde akıllı yüksek torklu zemin fırçasını tanıtıyor. Bu fırça yüzeyi tanıyarak o yüzeye göre emiş gücünü arttırıp azaltıyor. Böylelikle daha az yorularak ve zaman harcayarak temizlik yapmış oluyorsunuz. Ayrıca süpürgeyi bir üst aşamaya taşıyan ıslak paspas özelliğini de bu Mi G10’da bulabilirsiniz. Süpürdüğünüz alanların paspasını da yapıp en ince tozlara kadar alabiliyorsunuz.

Xiomi Mi G10 sahip olduğu yıkanabilir aparatlar, değiştirilebilir pil özelliği, V şeklinde işlevsel tarak, çıkartılabilir toz ve su haznesi gibi birçok özelliği ile rakipleriyle yarışabilecek düzeyde görülüyor.

Farklı firmaların karşılaştırmalı fiyatlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Fakir Franky Dikey Şarjlı Kablosuz Süpürge

Fakir firması ev aletleri konusunda çok uzun yılları kapsayan bir tecrübeye sahip. O nedenle güvenilir bir firma olarak karşımıza çıkıyor. Kablosuz süpürge konusunda da kendilerine güvenleri tam. Öyle ki çok farklı 5-6 adet modelleri bulunuyor. Bu modellerden fiyat performans olarak en uygun olanı ise Franky modeli.

Franky modelinin fiyatı diğer rakiplerine göre daha makul fakat özellikleri rakipleriyle yarışabilecek düzeyde. 140 W emiş gücüyle temizlik işinizi oldukça kolaylaştırabilir. 2 farklı çalışma modu bulunan süpürgenin 0,6 litrelik toz kapasitesi mevcut. Bu durum uzun süre temizlik yapabilmenizi sağlıyor.

Sahip olduğu Dual Cyclone sistemi, toz partüküllerini bünyesinde hapseden filtreleme sistemi ve HEPA 13 filtresi ile ön plana çıkıyor. Rakiplerine göre çalışma süresi daha kısa. 25 dakikalık bir performans sergiliyor. Buna rağmen sahip olduğu turbo mobilya aparatı, rulo fırça ve LED aydınlatmalı turbo yer aparatı ile yerdeki toz ve kirleri kolayca temizleyebiliyor.

Farklı firmaların karşılaştırmalı fiyatlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Karaca Vantuz Slim X10 kablosuz süpürge (En Ucuz)

Karaca firması son yıllarda yaptığı atılımla ev elektroniğinde adından söz ettirmeye başladı. Tüketicilerin beğenisine sundukları ürünlerden biri de Slim X10 kablosuz süpürge oldu.

Yüksek emiş gücüne sahip

Slim X10 turbo emiş gücüne sahip bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. 2 farklı hız modu olan süpürgenizle 38 dakikaya kadar temizlik yapabiliyorsunuz. Turbo mod özelliği daha fazla güce ihtiyacınız olduğunda devreye giriyor. Bu mod aktifken 20 dakika süre ile temizlik yapabilirsiniz. Slim X10’nun pil sistemi oldukça kullanışlı. Öyle ki süpürgenizi şarj etmek için illa ki bir priz yanı bulmanıza gerek yok. Biten bataryayı çıkarıp farklı bir yerde şarj edebilirsiniz. Hatta yedek pil alarak temizlik sürenizi 2 katına çıkartabilirsiniz.

Slim X sahip olduğu EPA 10 filtre, yıkanabilir toz filtresi ve temizlik aparatları, geniş toz haznesi, ergonomik tasarımı ve özellikle fiyatıyla oldukça iddialı bir şekilde tüketicinin karşısına çıkıyor. Fiyat performans olarak kullanıcılarından tam not aldığını da ekleyelim.

Farklı firmaların karşılaştırmalı fiyatlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda olabildiğince farklı kategorilerden inceleme yapmaya çalıştık. En pahalısından en ucuzuna, en fazla teknolojik özelliklere sahip olandan sadece temel işlevini yerine getirene göre bir liste hazırladık. Umarız bu yazımız sizlere bir fikir verip yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir