Whatsapp Bilgiyasarda Nasıl Kullanılır?

WhatsApp ülkemiz dahil birçok ülkede kullanılan en yaygın mesajlaşma uygulaması olarak biliniyor. Hemen hemen her akıllı telefonda yüklü olan bu harika uygulama ile mesaj gönderebildiğimiz gibi fotoğraf ya da videolar da paylaşabiliyoruz. Bunun yanı sıra telefon aramaları yapmamıza da yardımcı oluyor. Her geçen gün kendini geliştiren bu uygulamayı bu uygulamayı bilgisayarımızda kullanabileceğimizi biliyor muydunuz?

Meta şirketi, her geçen gün daha kullanışlı hale gelen WhatsApp uygulamasının masa üstü ve dizüstü bilgisayarlarda da kullanılmasına olanak veriyor. Böylelikle bilgisayarınızda çalışırken mesajlarınıza ulaşabiliyorsun, ayrıca cep telefonunuzda WhatsApp uygulamasında yapabildiğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

WhatsApp uygulamasını bilgisayarınızda açtığınız anda telefonunuzda var olan tüm konuşmalar ve gönderiler bilgisayarınızda da görünür hale geliyor. Bunun için uygulama birkaç dakika içinde cep telefonunuz ve bilgisayarınızla eşleştirme işlemini başlatıyor. Bu işlem yaptığınız görüşmelerin miktarına göre 1-2 dakika sürebiliyor.

Peki WhatsApp bilgisayarda açıldığında cep telefonunda kullanıma devam ediyor mu?

Kesinlikle evet. WhatApp uygulamasını bilgisayarda kullanırken aynı anda cep telefonunuzda da kullanabilirsiniz. Hatta uygulama aynı anda 4 farklı cihazda kullanabilir şekilde güncellendi. Bu durumda kendinizi kısıtlanmış hissetmenize gerek yok. Bilgisayarınızda yaptığınız görüşmeyi cep telefonunuzda devam ettirebilirsiniz.

WhatsApp bilgisayarda nasıl açılır?

WhatsApp uygulamasını bilgisayarınızda açabilmeniz için 2 yol bulunuyor. Bunlardan ilki ve en sık kullanılan yol WhatsApp Web uygulamasıdır.

WhatsApp Web, her internet tarayıcısından (Yandex, Google Crome, Safari) girilebilecek bir uygulamadır. Tarayıcı tabanlı olarak kullanılan WhatsApp Web için herhangi bir program indirmeye gerek yoktur. Fakat özellikle ortak kullanıma açık bir bilgisayarda oturum açarsanız, oturumu kapattığınızdan emin olmalısınız.

İkinci yol ise WhatsApp Desktop uygulamasının bilgisayarınıza indirilmesidir. Bu uygulamayı bilgisayarınıza indirdiğiniz andan itibaren WhatsApp artık bilgisayarınızda bir uygulama penceresi olarak karşınıza çıkacaktır. Ücretsiz olarak indirebildiğiniz uygulama sayesinde rahat kolay bir kullanıma sahip olacaksınız.

Adım Adım WhatsApp Web Kullanımı

  1. Öncelikle bilgisayarınızdan internet tarayıcınıza giriş yapın. Arama bölümüne “WhatsApp” Web yazın.

2. Karşınıza çıkan WhatsApp sayfasına girdikten sonra ekranda bir Karekod (QR Kod) göreceksiniz.

3. Cep telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına girin. Uygulamada “Ayarlar” bölümüne girin. Bu aşamadan sonra “Bağlı Cihazlar” bölümüne girin.

4. Cihaz bağla dedikten sonra telefonunuzun kamerası açılacaktır. Ekranı bilgisayardaki Karekoda (QR Kod) tutun.

Bunu yaptıktan sonra WhatsApp Web otomatik olarak açıklacak ve mesajlarınız yüklenecektir.

WhatsApp Desktop Uygulaması Nasıl indirilir?

WhatsApp tarafından kullanıcılarına sunulan Desktop uygulamasını edinmek için WhatsApp web sitesine gitmeniz gerekiyor. Web sitesinde downloads bölümünden uygulama ücretsiz bir biçimde indirilebilir. Bunun yanı sıra aynı işlevi sunan farklı WhatsApp Desktop uygulamalarına da ulaşabilirsiniz. Bu uygulamalar Apple Store ya da Google Play Store uygulamalarında kullanıcılara sunuluyor. Fakat güvenliğiniz için özellikle yüksek değerlendirme puanlarına sahip uygulamaları indirmenizi tavsiye ederiz.

WhatApp Web kullanılırken dikkat edilmesi gerekenler

WhatsApp Web uygulamasını özellikle ortak kullanım alanlarındaki bilgisayarlarda kullandığınızda dikkatli olmalısınız. Uygulamadan çıkmak için sadece sayfayı kapatmanız yeterli olmayacaktır. Özellikle uygulamadan çıkmadan internet sayfasını kapatırsanız, sizden sonra bilgisayarı kullanan kişiler WhatsApp hesabınız açık kaldığı için tüm verilerinize ulaşabilir.

Çıkış yapmak için aşağıdaki adımları takip edin

Whatsapp Web’den çıkış yapmak için 2 farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki WhatsApp Web sayfasından profilinizin yanında bulunan üst üste 3 noktadan yapılacak çıkış işlemidir. Profilinizin yanındaki üst üste 3 noktaya tıkladığınızda çıkış sekmesini göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda uygulamadan çıkabilirsiniz.

İkinci yol ise cep telefonunuz ile çıkış yapmak. Cep telefonunuzda WhatsApp uygulamasının ayarlar bölümüne girin. Bağlı Cihazlar bölümünde hali hazırda oturumun açık bulunduğu cihazları görebilirsiniz. Buradan çıkış yapmak istediğiniz cihazı seçin ve çıkış yap sekmesini tıklayın

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir