En İyi Tam Otomatik Kahve Makineleri 2022

Kahve, onlarca yıldır vazgeçemediğimiz muhteşem bir alışkanlık. Kahvenin yüzyılları bulan yolculuğunda insanı en çok etkileyen ise o muhteşem kokusu oluyor. Bu büyüleyici kokunun etkisiyle güne başlamak ya da yorucu bir gün sonunda kahvenizi yudumlamak kadar güzel ne olabilir ki.

Kahve, birçok açıdan insanların tercih sebebi olmaktadır. Bunlar içinde zindelik vermesi, sağlık açısından faydalarının olması gibi etmenler sayılabilir. Yüzyıllar içerisinde her ülkede farklı bir yorum katılan kahve ülkemizde Türk kahvesi olarak tüketilse de, her geçen gün farklı kahve türlerine olan ilgi de artıyor.

Genellikle ünlü kahve kafelerde tükettiğimiz kahveleri evinizde yapabileceğinizi söylesek ne dersiniz.

Eğer bir kahve tutkunuysanız ve kahveye dışarıda çok para vermek istemiyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. Satın alacağınız bir kahve makinesiyle evinizde kafe kalitesinden daha üst düzey bir kahve yapmanızı sağlayacak makineleri tanıtacağız.

Söz konusu kahve olunca tam otomatik kahve makinelerinin fiyatının sonu yok diyebiliriz. Biz ise En iyi kahve makinelerini belirlerken olabildiğince bütçe dostu olmalarına dikkat ettik.

Fiyat Performans Açısından En İyi Kahve Makineleri

1. Nespresso Atelier S85 Kahve Makinesi

Eğer tek derdiniz zahmetsiz bir kahve deneyimi yaşamaksa Nespresso Atelier tam aradığınız kahve makinesi. En iyi kahve makineleri arasında sayıbildiğimiz Nespresso Atelier ile birçok kahve türünü evinizde hazır hale getirebilirsiniz. Hem de tek bir dokunuşla.

Hangi kahve tarifleri hazırlanabilir.

Özellikle farklı tür kahve severlerin tercih nedeni olan Atelier ile Cappuccino, Espresso, Iced Frappé, Latte Macchiato, Lungo, Mocha, Ristretto, Sıcak Köpük, Soğuk Köpük gibi kahveleri hazırlayabilirsiniz.

Hangi tür kahve ile çalışır.

Nespresso Atelier kapsül ile çalışmaktadır. Bu nedenle kolay pişirme imkanını sizlere sunar. İçerisine 13 farklı kapsül sığmaktadır. Böylelikle farklı kahve türlerinin hazırlanması kolaylaşır. Ayrıca sahip olduğu 1 litre su haznesi ile birden fazla kahveyi sizlere hazırlayabilir.

Genel özellikleri nelerdir.

Üst düzey bir enerji sınıfından olan Atelier A+ enerji sınıfında olmasına rağmen üstün bir performans ortaya koyar. Bu performansın yanında oldukça fazla enerji tasarrufu sağlamış olur. Tam ağırlığı 3.9 kg olan bu makinenin portatif yapısı da taşınmasını kolaylaştırır. 35 saniye içerisinde ısınma süresini tamamlaması nedeniyle kısa süre içinde kahvenizi hazır eder. Kireç çözme uyarısı ile makineniz arızalanmadan önce temizliğini yapabilirsiniz. Ayrıca bazı parçalarını bulaşık makinenizde yıkayabilirsiniz.

Ürüne gitmek için linke tıklayabilirsiniz.

2. Philips EP5447/90 Tam Otomatik Kahve ve Espresso Makinesi

Kahve yapımını inanılmaz bir şekilde kolaylaştıran Philips bu alanda da rakipleriyle mücadele etmeye devam ediyor. Özellikle çok sayıda misafirini geldiğinde size oldukça avantaj sağlayacak bir makineden bahsediyoruz.

Hangi kahve tarifleri hazırlanabilir.

Philips EP5447/90 ile Americano, Cappuccino, Espresso, Kahve, Köpüklü Süt, Latte, Latte Macchiato, Macchiato, Ristretto, Sütlü Kahve çeşitlerini hazırlayabilirsiniz. Ayrıca gösterge paneli üzerinden kahvenizin yoğunluğunu da siz belirleyebilirsiniz. 4 kullanıcıya kadar profil kaydetme özelliği sayesinde her zaman ayarlama yapmak zorunda kalmazsınız. LatteGO süt sistemi ile bardağınızda muhteşem bir süt köpüğü oluşturur.

Hangi tür kahve ile çalışır.

Philips EP5447/90 toz kahve ile çalışmaktadır. Kahev çekirdeklerini istediğiniz ölçüde öğütmenizi sağlayan bir sisteme sahiptir. Böylelikle her kahve için ayrı bir öğütme yapabilirsiniz. Eğer siz bununla uğraşmak istemiyorsanız makine her kahve çeşidi için sahip olduğu ayarda öğütme gerçekleştirir. Seramik öğütücüler sayesinde en az 20 bin bardak kahveyi zevkle yudumlayabilirsiniz.

Genel özellikleri nelerdir.

İstediğiniz kahve çeşidini bir tuşla hazırlamasının yanı sıra farklı sertlikte kahve yapmanızı sağlaması da artı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. 1.8 litre kapasitesi ile birçok kişi için kahve hazırlayabiliyor. Kolay kullanımlı TFT ekranı, kolay yıkanabilir olması, çift bardak özellikleri de diğer göze çarpan özellikleri arasında.

Ürüne gitmek için linke tıklayabilirsiniz.

3. Siemens EQ300 TI351209RW Otomatik Kahve ve Espresso Makinesi

Beyaz eşya ve küçük ev aletlerinde son derece iddialı olan Siemens firması tarafından piyasaya sürülen EQ300 modeli ile istediğiniz kahveye tek tuşla sahip olabilirsiniz. Kahve makinelerinin olmazsa olmaz özelliklerini bünyesinde barındıran EQ300 ile tanışmanızın zamanı geldi.

Hangi kahve tarifleri hazırlanabilir

Siemens EQ300 rakipleriyle kıyaslandığında onlardan geri kalmayacak özelliklere sahiptir. Bu makine ile Cappuccino, Espresso, Latte ve Macchiato yapabilirsiniz. Otomatik süt köpürtme sistemi ile en iyi tadı almanızı sağlar. Böylelikle ister latte macchiato olsun isterse kremsi bir cappuccino olsun en iyi şekilde sizin için hazırlanır.

Hangi tür kahve ile çalışır.

EQ300 toz kahve ile çalışmaktadır. Haznesine eklediğiniz çekirdek kahvelerini en iyi şekilde öğütmesi için geliştirilmiş ceramDrive özelliği bulunmaktadır. Bu özellik için seramik öğütücüler kullanılmıştır. Bu nedenle uzun süre bakım gerektirmeksizin öğütme işlemini mükemmel bir şekilde gerçekleştirir. CeramDrive özelliği tüm kahve çekirdeklerini eşit kıvamda öğüterek kahve deneyimini en üst düzeye çıkartır.

CoffeeDirect kontrol paneli ile istediğiniz kahveyi hazırlamak artık çocuk oyuncağı. Çok kullanışlı bir şekilde dizayn edilmiş kontrol panelini kullanarak tek tuşla arzu ettiğiniz kahveyi yapabilirsiniz. Ayrıca iAroma teknolojisi sayesinde de kahvenizin en iyi şekilde hazırlanmasını sağlıyor.

Kahvenize süt eklemenizi kolaylaştıran milkPerfect sistemi ile kahvenizi mükemmel köpüklü bir hale getirebilirsiniz. Bunun için fincanınıza istediğiniz kadar süt koymanız yeterli gerisini EQ300 hallediyor. Süt köpürtme başlığı ise kolayca yıkanabiliyor hatta bulaşık makinesine de koyabilirsiniz.

Diğer Özellikler

EQ300 kahve makinesinin demleme ünitesi akan su altında kolayca yıkanabilir. Isı koruma sistemi sayesinde olası arızaların önüne geçilmektedir. Makine aynı zamanda su sertliği, turn-off time ve water filter özelliklerine de sahiptir. Fakat barista modu bulunmuyor. 1,4 litre su kabı, 250 gram kahve çekirdeği alabilen kahve haznesi ile kahvenin tadını çıkarmanızı sağlıyor.

Ürüne gitmek için linke tıklayabilirsiniz.

4. Bosh TIS30129RW Tam Otomatik Kahve Makinesi

Bosh firmasının kahve tiryakileri için geliştirdiği bu model de teknoloji bakımından rakipleriyle rekabet edebilecek güçte görünüyor. Bosh firmasının deneyimi ve yaygın servis ağı da eklendiğinde tercih edilebilecek bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Hangi kahve türleri hazırlanabilir.

Bu kahve makinesiyle yapabileceğiniz kahve çeşitleri Cappuccino, Latte ve Macchiato olarak karşımıza çıkıyor. Tabi bunun yanında espresso kahvenizi de unutmayalım. Birçok kahve türü espresso kahvenin süt ve su ile farklı karışım oranlarından elde edilmektedir. Bu nedenle espresso makineleri aynı zamanda diğer kahveleri de yapabilir. Tabi bunun için süt ve su ekleme teknolojilerine sahip olmaları gerekiyor.

Hangi tür kahve ile çalışır.

Bosh TIS30129RW kahve makinesi ceramDrive teknolojisine sahip. Kahve çekirdeklerini seramik öğütücüsünde tam kıvamında öğüterek en iyi sonucu almanızı ve kahvenizi keyifle yudumlamanızı sağlıyor. Sahip olduğu Barita su filtresi ile kahvenizin tadı ve kokusunu etkileyen su bileşenlerini en az seviyeye indirir. Böylelikle ünlü kahve firmalarında içtiğiniz kahvelerin tadına ulaşabilirsiniz.

Bu kahve makinesi de aynı diğerleri gibi tek tuşla kahve hazırlamanıza imkan tanıyor. Öyle ki MilkMagic Pro özelliği ile kahvenize eklemek istediğiniz sütü de tek tuşla kahvenizin içine katıyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey fincanınıza sütü koymak gerisini tek tuşla makine hallediyor. En iyi Latte, Macchiato ve Cappuccino deneyimini elde etmek için harika bir özellik.

Diğer özellikler

Senso Flow teknolojisi ile yenilikçi bir ısıtma sistemini bizlere sunuyor. Ayrıca kolay, temizlik imkanı ve 1.4 litrelik su tankıyla da ön planda kendisine yer ediyor. Makinenizden kahve içmek için 45 saniye beklemeniz yeterli. Bu alanda en hızlı makinelerden biri olarak değerlendirebiliriz.

Tam otomatik kireçten arındırma ve temizleme programı, çıkartılabilir damlama tepsisi ve kahve posası kabı, cihaz kapandığında ve açıldığında otomatik durulama fonksiyonu gibi hijyenik özellikleri de bu makineyi tercih sebebi haline getiriyor.

Ürüne gitmek için linke tıklayabilirsiniz.

5. Vestel ESPR8019 Tam Otomatik Espresso Makinesi

Tanıtmak istediğimiz son kahve makinesi ise yerli üretim Vestel ESPR8019 tam otomatik espresso makinesi. Son derece kibar ve modern tasarlanmış olan bu kahve makinesi tasarımıyla olduğu kadar özellikleriyle de sizi etkileyecek.

Hangi tür kahve ile çalışır.

Öncelikle bu kahve makinesiyle istediğiniz kahve çeşitlerinden cappuccino, amerikano, latte, lungo ve espresso gibi kahve çeşitlerini hazırlayabilirsiniz. Toz kahve ile çalışan makineye kahve çekirdeklerini koymanız yeterli. Gerisini makinenin sahip olduğu çekirdek öğütücü hallediyor. Kahve çekirdeği haznesine 150 ila 400 gram kahve koyabiliyorsunuz. Birçok kahve makinasına göre daha geniş bir hazneye sahip. Ayrıca 5 farklı öğütme ayarı da mevcut.

Diğer Özellikler

19 bar basınç sağlayan makine piyasadaki diğer kahve makinelerine göre ön plana çıkıyor. Bunun yanında 1.2 litrelik su haznesine sahip olan makine ile 5 bardak kahve alabilirsiniz. Kullanımı son derece basit bir panel ekrana sahip olan Vestel kahve makinesi ile tek tuşla istediğiniz kahveyi hazırlayabilirsiniz. Diğer öne çıkan özellikleri ön demleme sistemi, fincan aydınlatma ışığı, kireç çözme modu, kaydedilebilir fincan opsiyonu olarak sayılabilir.

Teknolojik özelliklerinin yanı sıra fiyatıyla da rakiplerinin önüne geçen Vestel 2 yıl garanti kapsamında ürünü sizlere sunuyor.

Ürüne gitmek için linke tıklayabilirsiniz.

En iyi kahve makinesini seçerken bütçenize göre hareket etmenizde fayda var. Birçok markanın piyasaya sunduğu tam otomatik kahve makinelerinin müşteri memnuniyetini ön plana çıkardığını söyleyebiliriz. O nedenle seçim yaparken en pahalısı en iyisidir düşüncesine çok takılı kalmamanızı tavsiye ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir