Faizsiz Masrafsız Kredi Fırsatları 2022

Faizsiz Masrafsız Kredi Fırsatları

Günümüz dünyasında giderek artan maliyetler nedeniyle insanlar ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmaktadırlar. Bu durumu aşmak için bankalar tarafından verilen ihtiyaç kredileri ise çekilmek istenen tutara ve vadesine göre faiz yansıtmaktadır. Faiz oranları her bankada farklılık göstermektedir. Bazı bankaların kendi içinde müşterilerine özel kredi kampanyaları yaptığı bilinmektedir. Fakat her ne kadar çeşitli kampanyalar yapılsa da kredilerin faiz ve dosya masrafları müşterilerin canını sıkmaktadır. Buna ek olarak bazı kişilerin faiz kavramına karşı hassasiyetlerinin olması da bu kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamalarında engel teşkil etmektedir.

Peki hiç faiz ve dosya masrafı ödemeden kullanılabilecek kredi mümkün mü?

Bu sorunun cevabı evet. Günümüzde bazı bankalar belirli bir miktarda krediyi hem faizsiz hem de dosya masrafsız olarak müşterilerine sunmaktadır. Bu durum günümüz koşullarında insanlara bir nefes alma şansı tanımaktadır. Bu yazımızda size faizsiz masrafsız kredi fırsatlarını sunmak istiyoruz.

23 Mart 2022 itibari ile bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,74’den başlamaktadır. Bu faiz oranı ile bir bankadan çekilecek 5.000 TL kredinin 12 ay vadeli geri ödemesi 5.725,33 TL olmaktadır. Bu durumda aylık ödeme 477,11 TL olarak görülmektedir. Şu an için en uygun faiz oranıyla bile 725,33 TL fazladan ödeme yapılması gerekmektedir.

Fakat birazdan size vereceğimiz banka kampanyaları ile faizsiz masrafsız 12 ay vadeli 5.000 TL  kredi çekebilirsiniz. Bu durumda aylık ödemeniz 416,16 TL olacaktır. Bu kampanyalara ek olarak bazı bankalar miktarı 7.500 TL’sına çıkardı. Şimdi hangi bankalar bu kredileri veriyor ona bakalım.

Faizsiz, Masrafsız Kredi Kampanyaları

Akbank:

Banka tarafından 7.500 TL masrafsız faizsiz kredi verilmektedir. Verilen kredinin vadesi 12 ay olarak belirlenmiştir. Yeni müşterilere özel hazırlanan bu kampanyada kredi tahsis ücreti bulunmaktadır. Bu ücret 39,38 TL’dir.

Kampanyaya katılım detayları ise şu şekildedir;

  • Bu kredi için ilk şart mobil bankacılık sistemini kullanarak bankanın yeni müşterisi olmanızdır.Kampanya sadece Akbank Mobil ve internet şube üzerinden tamamlanacak başvurular için geçerlidir. Şubelerimizde geçerli değildir.
  • Banka müşterisi olduktan sonra 5 gün içerisinde bu kampanyaya başvurabilirsiniz.
  • Eğer banka tarafından yapılan bu başvuru olumlu olarak değerlendirir ise talep edilen meblağ müşterinin hesabına aktarılacaktır.
  • Kampanyada çekebileceğiniz minimum kredi tutar 1.000 TL’dır. Maksimum miktar ise 7.500 TL’dır.
  • Her bir kişi kampanyadan sadece bir kez faydalanabilir.

Örnek Ödeme Tablosu

Kredi Tutarı Faiz Vade Alınacak Ücretler Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme

 

Yıllık Maliyet Oranı

 

7.500 TL %0 12 39,38 TL 625 TL 7.539,38 TL %0,9474

Daha detaylı bilgi için bankanın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ING Bank:

ING Bankası da müşterilerine 5.000 TL’ye kadar 6 ay vadeli 0 faizli kredi vermektedir.Banka kredi tahsis ücreti olara 25 TL talep etmektedir. Banka bu kampanya ile vatandaşların küçük miktardaki nakit sorunlarına çözüm bulmayı amaçlamıştır.

Kampanyaya katılım detayları ise şu şekildedir;

  • ING Bank Mobil sistemi ile bankaya ilk defa müşteri olma aşamalarını tamamlayan müşteriler ING Bank Hoş geldin kampanyasından yararlanabileceklerdir.
  • Son başvuru tarihi 31 Mart olarak belirtilmiştir.

Örnek Ödeme Tablosu

Kredi Tutarı Faiz Vade Kredi Tahsis Ücreti Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme

 

Yıllık Maliyet Oranı

 

5.000 TL %0 6 25 TL 833,33 TL 5.000 TL %1,8223

ING Bankası 10.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar için de bir kampanya planlamıştır. 12 ay vadeli olarak sunulan bu kampanyada faiz oranı %0,99 olarak belirlenmiştir.

Örnek Ödeme Tablosu

Kredi Tutarı Faiz Vade Kredi Tahsis Ücreti Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme

 

Yıllık Maliyet Oranı

 

10.000 TL %0,99 12 50 TL 899,03 TL 10.788,36 TL %15,6490

Kredi ile ilgili daha detaylı bilgilere bankanın web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir