Shiba Inu Fiyat Beklentisi 2022-2025

2022 Yılı İçin Shiba Inu Coin Fiyat Tahmini

Blokzincir dünyasında Shiba Inu coin belki de en popüler meme coinlerinden biri olarak bilinmektedir. İlk çıktığı zamanlar kendisini “Doge Katili” olarak lanse eden Shiba Inu Coin, kısa bir süre içerisinde bir şaka coinden daha fazlası olduğunu kanıtlamıştır. Her geçen gün yatırımcı sayısı arttıkça da bu coinin geleceği ile ilgili birçok kişi fiyat tahminlerinde bulunmaya çalışmaktadır.

Bu yazımızda bazı uzmanların Shiba Inu fiyat analizlerini ve 2022-2025 yılı fiyat tahminlerini sizler için derledik.

2022 Sonu: Shiba Inu piyasanın en popüler meme coinlerinden birisidir. Bu coine giderek artan ilgiyle beraber çeşitli şirketlerin ödeme yolu olarak Shiba Inu’yu göstermesi 2022 yılı için yapılan tahminlerde belirleyici olmuştur. 2022 yılı için tahmin edilen fiyat ise 0.000030 Dolar olarak öngörülmektedir.

2023 Sonu: 2023 yılında daha fonksiyonel bir Shiba Inu görmemiz çok muhtemel. Geliştirilen ShibaSwap ve Shibaverse projeleriyle adından çokça söz ettirecek olan Shiba Inu için yapılan 2023 yılı hedef fiyatı 0.000040 Dolar olarak belirtilmektedir.

2025 Sonu: Metaverse ve Merkeziyetsiz Borsa çalışmalarıyla beraber Shiba Inu’ye olan güvenin artmasıyla 2025 yılında bir sıfırın daha silinerek 0.0001 Dolar eşiğinin geçileceği tahmin ediliyor.

 

 

Shiba Inu Fiyat Geçmişi

Shiba Inu, 1 Ağustos 2020 yılında piyasaya çıkmıştır. İlk çıktığında 1 adet Shiba Inu coin fiyatı 0.00000000051 Dolar olarak görülmektedir. O zamanlarda 100 Dolarlık bir yatırımla 196,078,431,372 adet SHIB alabiliyordunuz.

Fakat 2021 yılının Nisan ayına gelindiğinde Shiba Inu, kripto piyasasında tarihi bir zirve yaptı ve o andan itibaren birçok yatırımcının ilgi odağı haline geldi. Bu durum kendisini “Dogecoin Killer” olarak tanımlayan Shiba Inu coin için bulunmaz bir fırsat yarattı. Oysaki o ana kadar piyasadaki en değersiz kriptolardan biri olarak biliniyordu.

Binance Listelemesiyle Uçuşa Geçen SHIB

Fiyat parametreleri, SHIB coinin 0.00001377 Dolar fiyatla işlem görmeye başladığını göstermektedir. Fakat Binance listelemesi ile kısa süre içerisinde inanılmaz derecede değeri yükseldi. Öyle ki isteleme duyurusunun yapıldığı 10 Mayıs’ta bir gün içinde yaklaşık olarak %114 değer kazandı.

Her ne kadar Binance listelemesi bu köpek temalı meme coin için çok önemli bir destek oluşturduysa da SHIB ile ilgili daha öncesinde ortaya dökülen bazı haberler de coinin değerini arttırmıştır. Bunlardan en önemlisi ise Mart 2021’de ünlü milyarder Elon MUSk’ın bir Shiba Inu köpeği almakla ilgili attığı tweettir.

Sesi Giderek Duyulan Shiba Inu ile Gerçekleşen Büyük Bir Bağış

Binance listelemesiyle birlikte SHIB küresel bir fenomene dönüştü. Bu dijital tsunamiye dünyaca ünlü bir gazete ve dergiler de kayıtsız kalmadı. Fortune Dergisinde SHIB ile ilgili bir makale yayınlanınca Wall Street gibi gazetelerin de ilgi odağı haline geldi. Ethereum kurucu ortaklarından Vitalik BUTERIN o dönemlerde COVID virüsü nedeniyle zor zamanlar geçiren Hindistan’da kurulan Hindistan COVID yardım fonuna tam 50 trilyon SHIB bağışladığını açıkladı.

 

ShibaSwap Hayata Geçiyor

Giderek artan popülerlikten faydalanmak isteyen Shiba Inu geliştiricileri, UniSwap ve Curve Finance gibi merkezi olmayan bir borsa sistemi olan ShibaSwap’ı hayata geçirdiler.

Faaliyete girdikten 24 saat sonra ShibaSwapta 1 milyar doların üstünde bir varlık kilitlemesi gerçekleşti. Bu SHIB’in yerini sağlamlaştırdı. Sıradan bir meme coinden fazlası olduğunu kanıtladı.

Diğer büyük haber ise Shopping.io’nun Shiba Inu ile ortaklık yaptığını duyurması oldu. Bu ortalık ile müşteriler eBay, Walmart ve Amazon gibi ünlü alışveriş sitelerinden gerçekleştirdikleri her alışverişte SHIB coini ödeme aracı olarak kullanabilecekler.

Coinbase Listelemesi, Daha Fazla Ödeme ile İlgili Haber ve Görev Tamam

2021 Eylül ayına gelindiğinde birçok yatırımcı meme coinler arasında öne çıkan Shiba Inu fiyat tahminlerinden bahsetmeye başlamıştı.

9 Eylül günü Coinbase’in SHIB’i listelemesiyle beraber SHIB coinde Coinbase Etkisi kendisini gösterdi. Sadece o gün %5 değer kazandı. Bu artışı NowPayments ile yapılan ortaklık takip etti. NowPayments, SHIB coini e-ticaret için bir ödeme kanalı olarak gösterdi.

1 Kasım’da SHIB, meme coin piyasasında Dogecoin’i tahtında etti. SHIB 0.00008845 Dolar fiyatıyla tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı.

 

AMC Entertainment Kafileye Katılıyor

Son zamanlarda piyasada yaşanan geri çekilme Shiba Inu fiyatını da etkiledi. Bu nedenle son birkaç aydır sessiz bir dönemde olan Shiba Inu için herşey bitmiş değil. Çok önemli haberlerin eli kulağında diyebiliriz.

Şu ana kadar doğrulanan en önemli haber, eğlence sektörünün en önemli şirketlerinden olan AMC Entertainment şirketinden geldi. Şirket CEO’su Adam ARON sinema salonlarında ödeme yöntemi olarak Shiba Inu ve Dogecoin’i kabul etmeyi planladıklarını belirtti. Bu haberin etkisini birkaç hafta içinde görmeyi bekliyoruz.

 

Shiba Inu Fiyat Tahminin 2022

Etkileyici hareketinden dolayı Shiba Inu coinin fiyatı hareketli ortalama göstergesinin üstünde işlem görmektedir- fiyat aralığı 20 günlük hareket ortalaması (MA) 0.00002386 Dolar ile 200 günlük hareket ortalaması (MA) 0.00002361 Dolar. Fakat 10 günlük hareket ortalaması (MA) 0.00002471 dolar ile hala fiyatının üstündedir. Biz yakın gelecekte SHIB’in direnç noktasını geçerek yoluna devam edeceğini bekliyoruz.

SHIB’in son yükselişinden 23.6 Fibonacci geri çekilme seviyesi 0.00002427’yi göstermektedir. Bu, uzun dönemde destek bölgesi olarak görülebilir.

Bu yıl Shiba Inu fiyatının 0.000030 Dolara ulaşacağını bekliyoruz. Piyasada Shiba Inu için bir büyüme hali hazırda beklenmektedir. Çeşitli platformlarda ödeme yöntemi olarak kullanılmasıyla kendisini bir meme coinden daha fazlası olduğunu kanıtladı. Buna ek olarak ShibaSwap merkeziyetsiz borsasının giderek büyüdüğünü de belirtelim. Borsada kilitli olarak duran toplam değer Temmuz 2021’den itibaren düşüş gösterse de borsanın doğal büyümesi için hala yeterli görülmektedir.

 

Shiba Inu 2023 Yılı Tahmini: Metaverse Dünyasına Giriş

Metaverse dünyasına girişle birlikte Shiba Inu’da büyük bir dönüm noktası geçilmiş olacak.

2022 Ocak ayında Shiba Inu geliştiricileri kendi ekosistemlerini kapsayan metaverse projesi olan Shibaverse üzerinde çalıştıklarını duyurdular. Henüz çok fazla detay sızmadı ama analistler bunun Shiba Inu için büyük bir adım olacağını düşünüyor.

Metaverse dünyası, farklı şirketlerin hali hazırda fon taahhüdünde bulunduğu büyük bir girişim olarak karşımıza çıkmaktadır. Metaverse dünyasında Samsung’dan Adidas’a kadar birçok şirket arazi satın aldı. JP Morgan da bu dünyadaki yerini aldı ve bu konseptin gelecekte trilyon dolarlık bir Pazar yaratacağı öngörüsünde bulunuyor.

Bu piyasadan payını alacak olan Shiba Inu fiyatının artmasını beklemekteyiz. Tahmini 2023 yılı fiyatı ise 0.000040 Dolar olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Shiba Inu Uzun Dönem Fiyat Tahmini -2025-

Shiba Inu uzun dönem tahminlerinde bu varlığın değerinin 0.0001 Dolar seviyesine ulaşacağı öngörülmektedir. Kripto uzmanlarının görüşüne göre kısa dönemde her ne olursa olsun uzun dönemde kripto coin fiyatları artacaktır. Tabi ki bu artıştan Shiba Inu da payını alacaktır.

ShibaSwap ve Shibaverse gibi uygulamalar da Shiba Inu fiyatındaki yükselişi destekleyeceklerdir. Bu gelişmelerle 2025 yılında 0.0001 Dolara ulaşmak mantıklı görünüyor.

Piyasadaki dengelenmede Shiba Inu tahminlerden daha düşük bir seviyeye gelebilir. Sadece sosyal medya sayesinde adını duyurmaktan daha fazlasını yapmak isteyen Shiba Inu, kendi ekosistem büyümesini desteklemek için güçlü kullanım alanları oluşturmaya devam edecek.

Popüler fraud-proof (sahtekarlığa dayanıklı) ödeme ağı Flexa tarafından yapılan açıklamalar da bu meme coinin normlardan farklı olma kararlığını gösteriyor. Flexa Network ile SHIB sahipleri bu dijital varlıklarını ABD ve Canada’da 41,000’den fazla lokasyonda harcayabileceklerdir. Bu durum sadece Flexa ile sınırlı kalmıyor. GameStop, GiftChill, Whole Foods, Nordstorm ve daha birçok şirket SHIB token ile ödeme yapılmasını olanaklı kılıyor.

 

( Burada verilen bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce detaylı araştırmanızı yapmanızı tavsiye ederiz. )

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir