Togg T10X Hakkında Her Şey 2023

 Uzun yıllardır hayalini kurduğumuz yerli ve milli otomobil markamızın ile tanışmamıza az kaldı. Son teknoloji ile donatılmış olan TOGG araçların satış fiyatları da belli oldu. Tamamen elektrikli olarak üretilen bu son teknoloji araçların fiyatları da sahip oldukları donanım ve özellikle menzile göre farklılıklar gösteriyor.

 

TOGG Teknolojik Özellikleri

TOGG T10X, Togg ekosistemine bağlı akıllı bir araçtır. Sahip olduğu internet teknolojisi ile hem kişisel verilerinizi korur hem de her an çevrimiçi olma imkanını sizlere sunar. Togg ekosistemindeki Trumore dijital platformunu bünyesinde barındırır.

Trumore dijital platform nedir?

T10X ile birlikte çalışan Turmore, kullanıcı verilerini ve kullanım alışkanlıklarını anlamlaştırarak Togg sürüş deneyiminizi bir üst noktaya çıkartır. Trumore sisteminde bulunan çeşitli uygulamalar ile daha rahat ve konforlu sürüş yanında kendinize bir sürüş asistanı da edinmiş olacaksınız. Şimdi gelin Trumore’da neler var bakalım

Tru.ID

Tru.ID, bir çeşit kimliktir, hatta akıllı telefonlardaki kullanıcı kimliği gibi düşünülebilir.  Aslında bu teknolojik sistem altyapısı ile aracınızı istediğiniz gibi kişiselleştirebileceksiniz. Kişiselleştirilmiş kullanım ayarlarını otomatik olarak ayarlamak ya da kullanmış olduğunuz uygulamaları kaldığınız yerden kullanmaya devam etmeniz için gayet güzel bir yol sunulmuş.

Tru.Store

Biraz önce verdiğimiz örnekten devam etmek gerekirse, Tru.Store, Apple ya da Google gibi firmaların kullanıcılarına sunduğu bir çeşit uygulama marketidir. T10X aracın multimedya ekranından ulaşabilirsiniz. Bu mağazadan ihtiyacınız olan uygulamaları telefona gerek kalmadan indirebilirsiniz.

Trumore Gez

Sıradan bir navigasyon sisteminden daha ileri bir olay diyebiliriz. Gerçek zamanlı navigasyon ve haritalandırmanın yanı sıra iş ortakları tarafından hazırlanan hizmetlerin de sunulduğu bir teknolojidir. Bu teknoloji ile seyahatleriniz daha rahat olacaktır.

Trumore Akıllı Yaşam

Arabanızdan evinizdeki kombinin derecesini ayarlayabileceksiniz dersek ne düşünürsünüz: İşte bu özellik ile artık akıllı ev ve şehir sistemleri akıllı araç ile entegre oluyor. Ev ve ya iş yerinizdeki yaşam alanlarınızı yönetebilmenizi sağlayan bu sistem çok ilgi çekecek gibi görünüyor.

Truemore Dijital Asistan

Sesli asistan hizmeti şu anda da bazı araçlarda var fakat yapay zeka destekli asistan ile durum farklı bir noktaya geliyor. Zaman içerisinde sizin hareketlerinizi öğrenen yapay zeka size önerilerde bulunuyor. Hayatınızı çok kolaylaştıracak bu sistem ile geleceğe bir adım daha yaklaşacaksınız.

Trumore e-Cüzdan ve Dijital Varlık Cüzdanı

Malum artık dijital çağ geldi. Hemen hemen herkesin bildiği gibi blockchain tabanlı dijital varlıklar da hayatımıza girmiş bulunuyor. Avax ecosistemi üzerine kurulu bu özellik ile şarj ödemelerinizden, NFT alımına, Rezarvasyon işlemlerinizden Tru.Store ödemelerinize kadar her şeyi elinizi cüzdanınıza atmadan rahatlıkla yapabilirsiniz.

Truemore Dijital Sanat Galerisi

T10X geniş bir ekrana sahiptir. Bu ekrada ünlü sanatçıların eserlerini görüp ekranınıza yansıtabilirsiniz. İşler farklı bir noktaya doğru gidiyor sanırım

Uçtan Uca Ekran

T10X’in sahip olduğu uçtan uca ekran teknolojisinde 3 farklı ekran bulunmaktadır. Bunlarda ilki 12.3 inç uzunluktaki dijital gösterge panelidir. Bu ekranın devamında hem sürücü hem de ön yolcuyu içine alan 29 inç boyutunda bilgi-eğlence ekranı bulunmaktadır. Ayrıca buna ek olarak da 8 inç’lik bir kulanda ekranı bulunuyor. Bu sistemin dünyada henüz bir benzeri bulunmamakta. Bu özellik ile rakiplerine bilgi-eğlence alanında fark yaratacağı kesin görülüyor.

Meridian Premium Ses Sistemi

Müzik severlerin hayran olacağı ses sistemini tanıtmanın zamanı geldi. Bu sistem T10X’in yapısına özel olarak tasarlandı. Akustik şeması ve teknolojisi sayesinde inanılmaz bir ses deneyimi yaşatacağı kesin. Bu sistem içerisinde tiz hoparlörler, üç boyutlu ses, bas hoparlörleri, derin bas hoparlörleri ve ana hoparlörler bulunuyor.

Anahtarsız Giriş

Elleriniz doluyken ya da anahtarınızı çantanızda ararken yaşadığınız sıkıntı artık olmayacak. Anahtarınız çantanızda ya da cebinizde olduğunda arabanızı kolayca açabilirsiniz. Bu gibi özelliklerin yanı sıra artık sıradanlaşmış özellikler de standart donanım olarak kullanıcılara sunuluyor. Bunlar;

  • Isıtmalı ön/arka koltuklar
  • Elektrikli ve hafızalı ön koltuklar
  • Kablosuz şarj (telefon yada akıllı saatinizi şarj edebilirsiniz)
  • Elektrikli otomatik açılır/kapanır bagaj

Sürüş Asistan Sistemleri

Kör nokta asistanı

Trafikte yaşanan en büyük sorunlardan olan ve kazalara neden olması nedeniyle çok dikkat edilmesi gereken bir sorun daha ortadan kalkıyor. Bu sistem ile aracınıza yaklaşan yan şeritteki araçların bilgisi sürüş ekranına aktarılıyor. Böylelikle kör nokta sorunu ortadan kalkıyor.

Otomatik park asistanı

Araç park etmenin derdi yetti artık diyorsanız otonom park sistemi ile rahata ereceksiniz diyebiliriz. Hem park yaparken hem de parktan çıkarken tüm sistemleri T10X kendisi kontrol ediyor. Size sadece keyfinize bakıyorsunuz.

Togg T10X Nasıl Şarj Edilir?

Togg otomobilleri şarj konusunda da kendi planlarını bizlere sunuyor. T10X aracınızı 3 farklı şekilde şarj edebilirsiniz. Bunlardan ilki evinizde ya da garajınızda bulunan bir priz vasıtasıyla şarj edebilmeniz. Diğer bir seçenek ise duvara monte edilen bir şarj istasyonu ile aracınızı şarj edebilirsiniz. Son seçenek ise daha çok benzinliklerde, dinlenme tesislerinde ya da site bahçelerinde kurulabilecek olan hızlı şarj istasyonları. Trugo olarak adlandırılan bu hızlı şarj istasyonları sadece Togg araçlar için değil tüm elektrikli araçlar için ortak bir şarj istasyonu görevini üstlenecek. Cep telefonunuz üzerinden en yakın şarj istasyonunu görüp rezarvasyon yaptırabileceğiniz bir ekosistem üzerine inşa edilmiş.

180kW DC Şarj soketi ile yüzde 80’lik şarja ulaşmanız 28 dakika gibi kısa bir süre alıyor.

Togg T10X’nin menzili ne kadar?

T10X 2 farklı menzil modeliyle karşımıza çıkıyor. Bunlardan ilki standart menzile sahip olan V1 RWD ve V2 RWD modeli. Bu modelin menzili 314 km. V2 RWD uzun menzil modeli ise 523 km menzile sahip. Tabi bu en uygun koşullarda oluşan menziller. Eğer aracın klimasını açarsanız ya da farklı dijital özelliklerini kullanırsanız bu belirtilen menzillerde azalma oluyor.

TOGG T10X fiyatı ne kadar?

T10X modelinin V1 RWD standart menzilli versiyonunun satış fiyatı 953 bin TL olarak ilan edildi.

T10X modelinin V2 RWD standart menzilli versiyonunun satış fiyatı 1 milyon 55 bin TL olarak belirlendi. Bu modelin uzun menzilli versiyonu ise 1 milyon 215 bin TL olarak belirlendi.

Fiyatları rakiplerine göre gayet makul olmasına rağmen her isteyen gidip aracı alamıyor şu an. Öncelikle aracı alabilmeniz için kuraya girmeniz gerekiyor. Bu kuraya girebilmek için ise 60 bin TL yatırmalısınız. Bunu yatırmak için ise Togg resmi sitesi üzerinden başvuru yapabileceksiniz. Kuraya girebilmek için yukarıda bahsettğimiz Tru.ID sistemine üye olup 60 bin TL’yi kredi kartınızdan yatırmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir