Xiaomi Electric Scooter 4 ULTRA Özellikleri

Xiaomi Electric Scooter 4 ULTRA, Xiaomi firmasının şubat ayında gerçekleştirdiği lansmanda görücüye çıktı. Her ne kadar ülkemizdeki satışı tarihi ve fiyatı belli olmasa da özellikle büyükşehirlerde trafik sorunu için önemli bir araç olarak görülen elektrikli scooterlar içinde Xiaomi firması her zaman öncü teknolojileriyle ön plana çıkıyor.  Peki son lansmanda tanıtılan Electric Scooter 4 ULTRA’nın yenilikleri neler? Gelin tüm özelliklerine tek tek bakalım.

Motor gücü

Xiaomi firmasının daha güçlü bir motor kullanarak daha fazla güç elde ettiğini belirtiyor. Özellikle 940W maksimum güce ulaşan bu scooter modelini çok iyi bir transmisyon sistemiyle birleştirerek daha güçlü bir hızlanma ve yokuş desteği sağlıyor. Böylelikle hem şehirde hem de şehir dışındaki alanlarda bu scooter ile rahatla seyahat edebilirsiniz.

Pil gücü ve menzili

Firmanın bu modelinde yüksek kapasiteli bir pil bulunuyor. 561.5 Wh kapasiteli piller stabil bir güç çıkışı sağlamanın yanı sıra ultra uzun bir seyahat menzili sunuyor. Xiaomi Electric Scooter 4 ULTRA yaklaşık olarak 70 km menzil ile fark yaratıyor. İşin güzel tarafı ise 124 W yüksek güç adaptörü ile sadece 6.5 saatte doluyor. Oldukça iyi sayılabilecek bir sürede bataryanın tam olarak dolması güzel yanlarından biri.

Sürüş modları

Xiaomi Electric Sccoter 4 ULTRA dört farklı sürüş moduyla kullanıcıların karşısına çıkıyor.  Bu sayede ihtiyaç duyduğunuz güce ve hıza kolayca ulaşabiliyorsunuz. Fakat her mod için kullanılan güç miktarı değişiyor. Bu nedenle kullanım süreniz ve menzilinizde kısalmalar olabilir.

S+ Mode: Eşsiz bir mod olan s+ scooterın çok kısa sürede hızlanmasını sağlıyor. 4 saniyede 25 km hıza ulaşmanız harika. Bu mod ile saatte 5-25 km hızla seyahat edebilirsiniz.

Sport Mod: Saatte 5-25 km hız yapabileceğiniz bir mod olarak karşımıza çıkıyor.

Standart Mod: Saatte 5-20 km hız yapabileceğiniz mod. Bu mod ile daha uzun bir menzile sahip olabilirsiniz.

Pedestrian Mod: Bu mod ise saatte 5-6 km hız yapabilirsiniz. Şehir içinde yayaların yoğun olduğu bölgelerde ya da zaman sıkıntınızın olmadığı anlarda kullanılabilecek bir mod olarak karşımıza çıkıyor.

Sürüş rahatlığı

Electric Sccoter 4 ULTRA çift süspansiyon sistemi sayesinde çok rahat bir sürüş deneyimi vaat ediyor. Çift süspansiyon sistemi sürüş esnasında oluşan titreşimi engellediği gibi yol durumuna bağlı olan sarsıntıları da en aza indiriyor. Size sadece sürüş esnasında aldığınız keyif kalıyor.

Tekerler

Geliştirilmiş 10 inç’lik tekerlekler ile daha güvenli ve daha rahat bir sürüş sizleri bekliyor.  Xiaomi DuraGel tekerlekler kendisini tamir edebiliyor. Nasıl olabilir diyebilirsiniz. Şöyle ki sürüş esnasında 3.5 mm’den daha az uzunluktaki nesnelerin tekere saplanması durumunda DuraGel tekerlerde bulunan jel tabaka hemen hasarı onarıyor. Böylelikle patlak tekerlerin yol açabileceği sorunları azaltıyor. Bunun yanı sıra jel tabaka tekerlerinizin daha dayanıklı olmasını da sağlıyor.

Diğer Özellikler

IP55 seviyesinde toz ve suya dayanıklılık, 120 kg yüktaşıma kapasitesi ve seyahatlarinizi takip edebileceğiniz bir View Ride Data uygulaması.

Ürün Adı         Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra
Maks. Hız 25km/h (her mod için: Pedestrian: 6km/h; D: 20km/h; S: 25km/h; S+: 25km/h)
Şok Emici Sistem Dual suspension system
Pil Ömrü Yaklaşık 70 km
Ağırlık Yaklaşık 24.5kg
Maks. Yokuş 25%
Frenler E-ABS + drum Frenler
Motor Gücü 500W
Maks. Motor Gücü 940W
Tekerler 10″ Xiaomi DuraGel Tire
Maks. Yük 120 Kg
Çalışma sıcaklığı -10°C ila 40°C
Şarj Süresi Yaklaşık 6.5 Saat

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir