TrueFeedBack Token (TFBX) Hakkında Her Şey

TrueFeedBack Nedir?

TrueFeedBack ülkemizde geliştirilen blokzincir tabanlı bir ekosistemdir. Bu ekosistem sayesinde reel dünyada ve dijital dünyadaki her türlü veriyi kazanca dönüştürmek mümkün hale gelmektedir. Ekosistem her geçen gün yenilikçi ürünlerle kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Sahip olduğu Blokzincir yapısında büyük verinin analizi ve makine öğrenmesi algoritmaları kullanılarak ürünlerin çeşitliliği arttırılmaktadır. Daha sonrasında ise bu ürünler hem kullanıcıların hem de şirketlerin hizmetine sunulmaktadır.

TrueFeedBack Token (TFBX) Nedir?

Giriş bölümünde belirttiğimiz gibi TrueFeedBack ekosistemi her türlü verinin kazanca dönüştürülmesi üzerine inşa edilmiştir. TrueFeedBack kullanıcıları Blackstar uygulaması üzerinden gerçekleştirecekleri her türlü eylem karşılığında ödül olarak TrueFeedBack Token’ı (TFBX) kazanmaktadır.

Coinmarketcap web sitesindeki son bilgilendirmeye göre TFBX token’ın maksimum arzı 5 milyar adettir. Fakat şu an için 2.357.575.088 adeti dolaşımdadır. Düzenli olarak gerçekleştirilen yakımlar sonucunda maksimum miktar ve dolaşımdaki miktar kademeli olarak azaltılması planlanmaktadır.

TFBX token’ın tüm zamanların en düşük değeri 0,0000704 Amerikan Dolarıdır. Gördüğü en yüksek değer ise 0,0188 olarak gerçekleşmiştir. Bu yazının yazıldığı saatlerde bir TFBX 0,0018 Amerikan Doları değere sahiptir.

Tüm tokenlar arasındaki genel sıralaması ise 1216’dır. Coinmarketcap web sitesinde 10 binden fazla kişi tarafından takip edilmektedir.

TFBX Token Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

TrueFeedBack ekosisteminden faydalanmak için BlackStar uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Bu uygulamayı indirip üyeliğinizi oluşturduktan sonra uygulama içindeki çeşitli etkinlik ve görevleri yerine getirerek TFBX ödüllerinizi toplayabilirsiniz. Bu etkinlikler arasında reklamları tıklamak, oyun oynamak, haberleri okumak ve etkinliklere katılmak gibi sabit etkinlikler vardır. Ayrıca bu etkinliklere ek olarak sınırlı sayıda ya da sınırsız olmak üzere iki şekilde görevler gönderilmektedir. Bu görevlere sosyal medya takip görevleri olabileceği gibi uygulama indirme ve üye olma gibi görevler de olabilir.

BlackStar uygulamasında verdiğiniz bilgiler kesinlikle gizlilik prensiplerine dikkat edilerek analiz edilmekte ve ilgili taraflara ulaştırılmaktadır. Bu nedenle uygulamayı kullanırken terredüt etmenizi gerektiren bir durum olmamaktadır. Ayrıca uygulamada sunulan anketlere doğru cevaplar vermeniz önemlidir. Sistemin sahip olduğu algoritmalar üyelik oluştururken verdiğiniz bilgilere göre size özel anket ya da görev tanımlayabilir. Bu sayede fazladan TFBX kazanabilirsiniz.

BlackStar uygulaması her geçen gün geliştirilmektedir. Yakında açıklanacak yeni yol haritasında uygulama ile ilgili de gelişmeler olmasını beklemekteyiz.

Hangi Görevde Ne Kadar TFBX Token Kazanılır?

TrueFeedBack sistemindeki ödüller kullanıcı sayısı arttıkça oransal olarak düşmektedir. Ödül miktarları ile ilgili güncel duyurular resmi telegram kanallarından duyurulmaktadır.

Reklamlar

Bu yazının hazırlandığı süreçte günlük reklam tıklamasında her reklam için 0.5 TFBX Token kazanabiliyorsunuz. Her gün ortalama 8-9 reklam tıklaması sonrasında 4 ya da 4.5 adet TFBX token kazanabiliyorsunuz.

Haberler

Uygulamada haberler bölümü bulunmaktadır. Günlük ortalama 9-10 haber karşınıza gelmektedir. Her haberin TFBX ödülü aynı olmamakla beraber yaklaşık olarak 0.30 ila 1.30 TFBX Token arasında değişmektedir. Blackstar uygulamasında hem Türkçe hem İngilizce haberleri okuyabilirsiniz. Bu sayede kazanacağınız ödül miktarını da arttırabilirsiniz. Günlük olarak sadece haberleri okuyarak yaklaşık 10-15 TFBX Token ödülünü alabilirsiniz.

Görevler

Görevler bölümünü her zaman kontrol etmenizde ya da bildirimlerinizi açık tutmanızda fayda var. Anlık ve sınırlı sayıda gelen görevlerden gayet tatmin edici miktarda TFBX ödülü elde edebilirsiniz. Bu görevlerden alacağınız ödüller 15 ila 150 TFBX arasında değişmektedir. Bu ödül miktarı görevin çeşidine göre değişmektedir. Fakat son zamanlarda genel olarak 50 TFBX Token olarak karşımıza çıkmaktadır.

Anketler

TrueFeedBack ekosisteminde bazı firmalar ya da kurumlar anketler yayınlamaktadır. Genelde sınırlı sayıda kullanıcının cevap vereceği anketler karşınıza gelmektedir. Cevaplayacağınız anketler karşılığında belli miktarda ödül alırsınız. Ödül miktarları anketin yapılmasını isteyen kişi ya da firma tarafından belirlenmektedir. Fakat genel olarak anketlerden 3 ila 7 arasında ödül alabilirsiniz.

Etkinlikler

TrueFeedBack ekosistemi ile ilgili daha detaylı bilgilerin verilmesine önem vermektedir. Bu nedenle sistemin kurucuları tarafından düzenli olarak bilgilendirme etkinlikleri yapılmaktadır. Bu bilgilendirme etkinliklerinde (AMA) kullanıcıların daha dikkatli takip etmesi için etkinlik ödül kodu verilmektedir. Bu kod etkinliğin bir noktasında verildiği için sonuna kadar izlenmesinde fayda var. Yoksa kodu kaçırabilirsiniz.

Oyunlar

TrueFeedBack ekosisteminin uygulaması olan Blackstar uygulamasında şimdilik 3 adet oyun bulunmaktadır. Bu oyunları oynayarak ödül kazanabilirsiniz. Blackstar uygulamasını indirip üye olduğunuzda 10 adet oyun hakkına sahip olacaksınız.

Öncelikle oynadığınız her oyunda ödül kazanabilmeniz için oyundaki minimum skoru geçmeniz gerekmektedir. Bu Flappybird oyununda 50, Tetris oyununda 2500 ve 2048 oyununda 5000 puandır. Her oyun için şu an 0.5 TFBX Token ödül alırsınız. Ayrıca uygulamadaki toplam TFBX tutarınızla orantılı belli bir miktar da ödül alırsınız. Oyun ödüllerinin hesaplanmasında zaman zaman değişiklikler olabilmektedir.

Oyun Sayısı Nasıl Arttırılabilir?

BlackStar uygulamasına davet edeceğiniz her bir kişi için 10 oyun hakkına sahip olursunuz. BlackStar uygulamasının profil bölümünde size ait referans kodunu bulabilirsiniz. Bu referans koduyla uygulamaya üye olan her bir kişi için alacağınız 10 adet oyun hakkı her bir oyun için geçerli olacağı için toplamda 30 oyun hakkı elde edersiniz.

Ayrıca referans kodunuzla gelen ve belli görevleri yerine getiren her bir üye için bir defaya mahsus 100 adet TFBX Token ödülü kazanırsınız.

BlackStar Uygulamasındaki TFBX Token’ları Nasıl Çekebiliriz?

Blackstar uygulamasında topladığınız tokenlarınızı TFBX’in listelendiği kripto borsalarına gönderebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken gönderdiğiniz miktarın yüzde 10’u kesilir ve yakılır. Bu sayede arzın giderek azaltılması planlanmaktadır. TFBX token’ı listeli borsalara gönderdikten sonra alım satım işlemlerini yapabilirsiniz. İsterseniz soğuk cüzdan ya da sıcak cüzdanlara da TFBX tokenlarınızı gönderebilirsiniz. CELO wallet, Trustwallet ve Metamask gibi cüzdanlara gönderdiğiniz tokenlarınız ile stake işlemlerine katılabilirsiniz

TFBX Token Stake işlemi nedir?

Stake işleminin Türkçe karşılığı kilitlemedir. Sahip olduğunuz tokenlarınızı satmayacağınıza dair vermiş olduğunuz söz olarak da tanımlayabiliriz.

CELO wallet, Trustwallet ve Metamask gibi cüzdanlarınızı TrueFeedBack web sitesine bağladıktan sonra cüzdanınızdaki TFBX miktarının ister tümünü isterseniz belli bir bölümü kilitleyebilirsiniz. Bu kilitleme işlemi sonucunda ise kilitlediğiniz miktar ve süreye göre ödül kazanmaktasınız.

Stake (kilitleme) işleminde her zaman aynı oranda ödül kazanamazsınız. Stake ödül miktarlarında değişimler toplam kilitli miktarın büyüklüğüne göre de değişmektedir. Bu yazının yazıldığı saatlerde yüzde 17,88 civarında ödül vermektedir.

TFBX Token Hangi Ağlarda Bulunmaktadır?

TFBX Token, CELO ekosistemi üzerinde oluşturulan CELO ağında işlem görmektedir. CELO ekosistemi kripto dünyası için çok kullanışlı hizmetler sunmaktadır. Özellikle herkes için erişilebilir olması, güvenli ve hızlı olması önemlidir. Bunun yanı sıra belki de kripto kullanıcıları için çok önemli olan düşük maliyetli transferlere izin vermesi kullanışlılığını arttırmaktadır.

CELO ağı üzerinde TFBX cüzdanın oluşturulmasıyla düşük maliyetle tokenların transferi gerçekleşecektir.

TFBX Hangi Borsalarda İşlem Görmektedir?

TrueFeedBack Token’ın işlem gördüğü borsa sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu durum token’ın popülerliğini de arttırmaktadır. TFBX token şu ana kadar 6 borsada işlem görmektedir. Bu borsalar şu şekildedir;

  • Bittrex
  • BitGlobal
  • Mexc
  • Ubeswap
  • Bitget
  • Hotbit

Bu kripto borsalarının yanı sıra yakında yeni borsalarında açıklanacağına dair haberler dolaşmaktadır. 29.04.2022 tarihinde (Bugün) saat 16.00’da yapılacak AMA seasında şirketin CEO’su olan Ali Osman ÇİBİKDİKEN taradından yeni roadmap (yol haritası) açıklanacaktır. Bu açıklamada şirketin gelecek planları, iş birlikleri ve tabi ki yeni borsaların da açıklanmasını bekliyoruz.

Daha detaylı bilgiye şirketin web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

TrueFeedBack web sitesi

 

Not: Burada yapılan inceleme ve analizler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmak için kişisel araştırmanızı yapmanız ya da uzmanlara danışmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir